Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Kontrolowali autobusy przewożące uczniów. Wspólne działania policji i ITD

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Do wielu szkół na terenie powiatu nakielskiego dzieci dowożone są# autobusami i busami. To, czy pojazdy wożące dzieci są sprawne technicznie, a tym samym, czy bezpieczeństwo dzieci jest zagwarantowane, sprawdzała nakielska „drogówka” wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które do placówek oświatowych są dowożone autobusami i busami, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego z Bydgoszczy, przez dwa dni kontrolowali tego typu pojazdy.

Sprawdzano trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów, zwracając szczególną uwagę na sprawność oświetlenia i układu hamulcowego, stan zużycia ogumienia itp.

Sprawdzono 13 pojazdów i w 11 przypadkach funkcjonariusze nie mieli żadnych uwag. W dwóch natomiast, zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów. Jeden za brak wymaganych badań techniczny, a drugi za zły stan techniczny z jednoczesnym zakazem dalszej jazdy.

Prowadzone wspólnie działania z pewnością będą kontynuowane po to, by dzieci, które korzystają z dojazdów do szkół, zawsze docierały tam bezpiecznie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)