Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Kontrole na drogach w regionie. Walka z nielegalnym transportem odpadów

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Skoordynowane kontrole służb odpowiedzialnych m.in. za# bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ochronę środowiska na terenie kujawsko-pomorskiego zakończone ujawnieniem nieprawidłowości.

8 września br. kujawsko-pomorscy inspektorzy transportu drogowego prowadzili wspólne kontrole z inspektorami ochrony środowiska, funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Policji.

Przedmiotowe kontrole prowadzone w 3 punktach naszego regionu ukierunkowane były na wykrywanie nielegalnego transportu odpadów i przepisów transportowych.

Kontrolujący skupili swoja uwagę na pojazdach, którymi mogły być transportowane odpady w przewozie transgranicznym jak i krajowym.

Podczas wspólnych działań poddano kontroli 42 pojazdy z czego w 8 przypadkach wykonywano przewóz drogowy odpadów.

Kontrolujący w 5 przypadkach ujawnili naruszenia z Ustawy o transporcie drogowym skutkujące wszczęciem postępowań administracyjnych. Z uwagi na uchybienia w stanie technicznym kontrolujący zatrzymali 6 dokumentów dopuszczających pojazdy do ruchu.

Przedmiotowe współdziałania w/w służb stanowią idealną okazję do wymiany doświadczeń i specjalistycznej wiedzy.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Anonim, w dniu 09-09-2021 22:33:52 napisał:

  bRAWO,NALEŻT CZĘŚCIEJ KONTROLOWAĆ TAKIE POJAZDY, , JA POSTULUJĘ NA KONTROLE W MAŁYCH MIEJSCOWOŚCIACH, DROGACH,BLISKO LASU, CO TAM SIĘ DZIEJE TO SZOK, WYRZUCANIE ODPADÓW PO REMONTACH,MEBLE,IYP.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Olo, w dniu 09-09-2021 22:58:17 napisał:

  meble po remontach raczej wyrzucają okoliczni mieszkańcy.....niz obcy.......I zazwyczaj trasportują w osobówkach lub przyczepkach......niż Tirem do lasu......

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Budowa stanu surowego
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Konstrukcje stalowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)