Dziś mamy 27 września 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

30 czerwca 2021

Konkurs Poezji Konkretnej po niemiecku! Sprawdź kto wygrał

fot. Joanna Betscher

fot. Joanna Betscher

W ubiegłą środę nagrodzeni zostali zwycięzcy Pierwszego Powiatowego Konkursu Poezji Konkretnej w Języku Niemieckim. To konkurs wyjątkowy, ponieważ# zorganizowany został przez nauczycielki języka niemieckiego należące do Sieci współpracy i samokształcenia prowadzonej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

Celem konkursu było upowszechnianie języka niemieckiego wśród młodzieży oraz zachęcenie jej do nauki tego przedmiotu. Odkąd językiem wiodącym w szkołach stał się język angielski, młodzi ludzie z dystansem podchodzą do nauki języka niemieckiego. Jest to często postawa błędna. Znajomość języka angielskiego jest powszednia, a pracodawcy często wymagają znajomości kolejnego języka obcego – najczęściej niemieckiego.

Do organizacji przyłączyły się trzy szkoły powiatu nakielskiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego, Zespół Szkół im. S. Staszica oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród ponad pięćdziesięciu prac doradczynie metodyczne z KP CEN wyłoniły laureatów oraz przyznały wyróżnienia. Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Maria Liedke (I LO)

II miejsce – Zofia Januszewska (I LO)

III miejsce – Martyna Wronka (ZS Staszic) oraz Damian Małolepszy (I LO)

Wyróżnienia: Martyna Chylewska (ZSP Samostrzel), Martyna Rydzyńska (I LO), Paweł Majcher (ZS Staszic).

Koordynator konkursu z ramienia KP CEN, Joanna Betscher, wręczyła również podziękowania nauczycielkom, które przygotowały młodzież do konkursu oraz zaangażowały się w jego realizację. Podziękowania otrzymały: p. Justyna Jamnik-Bojewska, Anita Marciniak, Katarzyna Łapińska, Monika Pilarska, Joanna Rosińska-Bury, Aleksandra Składanowska oraz Rozalia Wencel.

Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Organizatorki konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom nagród: Starostwu Nakielskiemu, dyrektorowi ZS im. S. Staszica, Dariuszowi Betscherowi oraz dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego, Pawłowi Darulowi.

 

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)