Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2023

Konkurs "Mistrzowie Energii”. Uczniowie zaangażowani w inicjatywę

fot. powierzone

fot. powierzone

Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w inicjatywie "Mistrzowie Energii" - jest to konkurs przeznaczony dla szkół, który mówi o #dobrych nawykach oszczędzania energii elektrycznej.

Głównym zadaniem podczas inicjatywy było ukazanie naszym uczniom, jak należy dbać o to, by oszczędzać prąd. Poprosiliśmy uczniów o wykonanie prac plastycznych w formie plakatów, które wywiesiliśmy na korytarzu szkolnym oraz omówiliśmy je wspólnie z naszymi uczniami. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących najlepszych sposobów oszczędzania energii. Wspólnie z pracownikami i nauczycielami szkoły napisali i nagrali piosenkę zgodą z tematyką konkursu, a także wykonali, zredagowali i wydrukowali ulotki informacyjne, które potem rozdawali w szkole i poza nią. Razem z nauczycielami i pracownikami szkoły wykonywali eksperymenty, obliczenia, które praktycznie pokazały im w jaki sposób należy oszczędzać prąd, jak prawidłowo korzystać ze sprzętów elektrycznych, by nie czerpały niepotrzebnie więcej prądu, niż to konieczne, uczyły się nawyków gaszenia świateł, jeśli nie przebywają w pomieszczeniu, zauważali, że wyłączanie czujek sprzętów, ładowarek itp. są dobrym sposobem na oszczędność. Uczniowie mimo ograniczonego czasu, byli bardzo zaangażowani w tę inicjatywę, na pewno zdrowe, dobre nawyki oszczędzania prądu będziemy im wpajać przez cały czas podczas wykonywania różnych czynności. Wszystkie nasze działania związane z tą inicjatywą udostępnimy na portalach społecznościowych naszej szkoły, stronie internetowej szkoły oraz stronach miasta.

Materiał: Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)