Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Koniec roku szkolnego w NSP Kosowo. Nagrodzono najlepszych uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 24.06.2022r w Niepublicznej Szkole Podstawowej # Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Gośćmi na uroczystości byli: kierownik Referatu inwestycji Krzysztof Wiese, Radna Rady Miejskiej w Mroczy Natalia Szpechcińska, Przewodniczący Rady Miejskiej w  Mroczy  Jarosław Odrobiński, Sołtys Sołectwa Kosowa  Paweł Heymann, Prezes Stowarzyszenia „KMK  KOS” w Kosowie  Mateusz Rymaszewski.

 Przybyli prawie wszyscy rodzice, nawet dziadkowie. Rodzice Szkoły w Kosowie czynnie uczestniczą w jej życiu i cieszą się sukcesami swych pociech.    

Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny. Było wiele muzyki i śpiewu. Czworo uczniów  wystąpiło w koncercie  instrumentalnym, w tym:uczennica  klasy  piątej Olena  Sipajło (z Ukrainy) wykonała utwór na pianinie „Walc Pietuszkowa”, Olimpia Mikułan i Maja Urbańska  z klasy piątej zagrały na na dzwonkach utwór  „Stary Mac Donald,” Kacper Milczarek wykonał na akordeonie , z towarzyszeniem perkusji– utwór szantowy „Morskie opowieści,”Chłopcy z klasy piątej  żywiołowo odśpiewali szanty „Bitwa”. Świetną oprawę muzyczną przygotował dyrygent Zbigniew Rydelski.

Dzieci podziękowały swym rodzicom pięknymi kwiatami i  nastrojowymi piosenkami. Nadia Lewandowska  odśpiewała pięknie piosenkę „Mamo nie pytaj mnie dlaczego?”a Ołena Sipajło wraz Miłoslavą Burmaką „Piosenkę dla taty” w j. ukraińskim. Dzieci miały piękne, barwne stroje, co uczyniło uroczystość  jeszcze bardziej atrakcyjną.
Corocznie uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kosowie uzyskują  wysokie wyniki nauczania. Średnia ocen szkoły wyniosła w tym roku szkolnym 4,52.

W klasie I najlepsze wyniki w nauce uzyskały: Nadia Murawska, Zuzanna Książek oraz Zuzanna Kreise.
 W klasie II:    :Miłosz Kobza i Tymoteusz Heymann.  
W klasie III   :  Wiktor Milczarek, Kacper Rymaszewski oraz Liliana Wnuk.
 W klasach IV-VIII  aż  13 uczniów  otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody finansowe.

 Najwyższą średnią ocen w szkole równą 5,5 uzyskała Inga Wnuk, uczennica klasy siódmej. Inga została nagrodzona potrójnie: nagrodą burmistrza  w postaci rzeczowej, nagrodą finansową  Prezesa Stowarzyszenia  w wysokości 200,00 zł,  nagrodą specjalną Sołtysa  Sołectwa Kosowo w wysokości 200 zł.

Wykaz uczniów z najwyższymi wynikami:
1. Wnuk Inga    5,50   
2. Szymon Rajek    5,43   
3. Milczarek Szymon    5,23   
4. Sipajło Daniło     5,23.
5. Sipajło Ołena    5,17   
6. Mikułan Olimpia    5,08 
7. Rybarczyk Kacper    5,08  
8. Trzaskawka Hubert    5,08   
9. Burmaka Myloslava    5,00  
10. Koliński Hubert     4,92  
11. Milczarek Kacper    4,85  
 12. Kinga Listosz    4,83 
 13. Okoniewska Marta    4,77  

Uczniowie NSP w Kosowie  wrócą do szkoły na 2- tygodniowy dyżur letni w dniach  16-26.08.2022.  Oddział przedszkolny rozpoczyna corocznie funkcjonowanie z dniem 1 sierpnia 2022r.

Uczniom Szkoły Podstawowej w Kosowie oraz  kadrze pedagogicznej życzymy udanych wakacji.


Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)