Konferencja Naukowa Muzealników Województwa. Spotkanie w Chełmnie
fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej
W piątek, 17 listopada wzięliśmy udział #w V Konferencji Naukowej Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Podczas spotkania dzieliliśmy się między innymi wiedzą i doświadczeniami w postpandemicznych czasach. Wśród prelegentów znalazła się również nasza współpracowniczka pani Anna Sergott, który wygłosiła referat pt. "Wystawa Obrzędowość pogrzebowa jako przyczynek do dyskusji czy warto podejmować "trudne tematy"".
Tym razem muzealników z terenu naszego województwa gościło Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Spotkanie odbyło się w starym ratuszu miejskim, który od wielu lat pełni funkcję głównej siedziby chełmińskiego muzeum.
Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić Chełmna, koniecznie musicie to zrobić. To niezwykle urokliwie miasto zachwyca mnogością zabytków w tym niemal kompletnie zachowanymi murami miejskimi z bramami i basztami, renesansowym ratuszem, gotyckimi kościołami takimi jak parafialny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pofranciszkański kościół św. Jakuba i Mikołaja, Podominikański kościół św. ap. Piotra i Pawła, Kościół Ducha Świętego oraz wieloma innymi. Nas szczególnie zachwyciła panorama miasta widziana z drugiego brzegu Wisły.
Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Urozmaicona śniadaniówka. Co powinno się w niej znaleźć?
W porannym pośpiechu trudno skomponować pożywne# drugie śniadanie dla dziecka? A jednak warto poświęcić temu chwilę zastanowienia.
(czytaj więcej)Dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. "Najważniejsza relikwia"
Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Święto Podwyższenia# Krzyża Pańskiego. Związane jest ono z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. To dla dla chrześcijan największa, najważniejsza relikwia.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nie bądź bierny
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji#, gdy szybka reakcja otoczenia może uratować życie! Przypominamy o tym, świętując Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.
(czytaj więcej)Grzybiarzu, apelujemy o rozwagę! O jakich zasadach należy pamiętać?
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego# czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Jednak należy pamiętać o ważnych aspektach bezpieczeństwa. Często grzybiarze wybierają się do lasu w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
(czytaj więcej)