Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

Kolejny chodnik już gotowy. Pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego

fot. powierzone

fot. powierzone

Mieszkańcy Lubaszcza doczekali się kolejnego chodnika. # Dzięki pieniądzom, które przeznaczyli na ten cel z funduszu sołeckiego udało się wybudować następne kilkadziesiąt metrów.

Od kilku lat mieszkańcy Lubaszcza konsekwentnie w czasie zebrań sołeckich decydują o przeznaczeniu pieniędzy na chodniki w tej miejscowości. Co roku powstaje kilkadziesiąt metrów nowych chodników.

W ubiegłym roku zmodernizowano chodnik w Alei Kasztanowej. Wiosną tego roku rozpoczęły się prace nad budową chodnika w centralnej części miejscowości.  – Modernizacji poddano odcinek o długości 33 metrów bieżących biegnącego wzdłuż budynku nr 3. W ramach modernizacji ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej wraz z korytami deszczowymi, wymieniono stare krawężniki oraz wykonano zjazd na drogę – wyjaśnia sołtys Lubaszcza Kamil Miśkiewicz.

Z funduszu sołeckiego mieszkańcy zarezerwowali na budowę chodników w tym i zeszłym roku ponad 30 tys. zł. 

Przed położeniem chodnika Przed położeniem chodnika

Efekt końcowy Efekt końcowy

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa hal
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)