Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Kolejne sołectwo już po zebraniu. Podzielono przyszłoroczny fundusz

fot. SL

fot. SL

Chrząstowo to kolejne sołectwo w gminie Nakło, które podzieliło# już przyszłoroczny fundusz.

W poniedziałek, 13 września, w świetlicy wiejskiej w Chrząstowie mieszkańcy zebrali, aby zdecydować na co przeznaczą ponad 28 tys. zł w przyszłym roku.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez sołtys Ewę Kelm mieszkańcy zgodnie zdecydowali, że pieniądze z przyszłorocznego funduszu przeznaczą na:

- klimatyzację w świetlicy - 15 tys. zł
- koszty związane z montażem klimatyzacji - 1 tys. 600 zł
- zakup paliwa - 2 tys. zł
- projekt rozbudowy świetlicy wraz z kostką pod domki biesiadne oraz piłkochwyty - 4 tys. zł
- zakup kruszywa - 5 tys. zł
- malowanie wnętrza świetlicy - 700 zł
- montaż gniazdka - 350 zł
- doposażenie świetlicy - 303,36 zł

Przeniesiono również z tegorocznego funduszu kwotę w wysokości nieco ponad 670 zł z zakupu lodówki oraz trochę ponad 1 tys. 400 zł na malowanie wnętrza świetlicy. Mieszkańcy zdecydowali też o przeznaczeniu z tego roku 1 tys. 300 zł na zakup tablicy sportowej do liczenia punktów w siatkówkę.

W wolnych wnioskach rozmawiano m.in. o potrzebie zamontowania progów zwalniających na terenie sołectwa, o ścieżce, chodniku prowadzących z Chrząstowa w kierunku skrzyżowania drogi krajowej nr 10 z ulicą Mrotecką. Sołtys Ewa Kelm podziękowała również mieszkańcom za dużą frekwencję podczas sobotniego festynu i zaangażowanie ze strony młodzieży. Zaprosiła też mieszkańców na ognisko, które zaplanowano na sobotę 25 września na godzinę 16. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Budowa domu pod klucz
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)