Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 maja 2023
Wiadomości z regionu

Kolejne działania z użyciem drona. Obserwacja przejść dla pieszych (film)

fot/video. KMP w Bydgoszczy

fot/video. KMP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo #niezmotoryzowanych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia przy przejściach dla pieszych. Do czuwania nad ich bezpieczeństwem bydgoscy policjanci wykorzystali drona oraz mobilne centrum monitoringu.

W miniony czwartek i piątek (11-12.05.2023) bydgoscy mundurowi brali udział w działaniach ukierunkowanych na bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych. Ci uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni, gdyż nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Najczęściej w przypadku zderzenia pieszego z pojazdem, właśnie ci pierwsi zostają ranni lub tracą życie. Można tego uniknąć, jeśli poruszając się po drogach stosować będziemy się do zasad na nich panujących. Zwiększyć bezpieczeństwo można również dzięki stosowaniu elementów odblaskowych.

Podczas działań policjanci sukcesywnie coraz częściej wykorzystują drona oraz mobilne centrum monitoringu do obserwacji poczynań kierujących pojazdami, tak jak w przypadku ostatnich akcji, które miały miejsce w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego oraz na ulic Wyszyńskiego i Kamiennej. Policjanci ujawnili 8 wykroczeń, za które nałożyli 4 mandaty karne oraz pouczyli czterech zmotoryzowanych. Najczęstszym popełnianym przez kierowców wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na. Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez nią przy czerwonym świetle czy wtargnięciu zza pojazdu.

Materiał: sierż. Oskar Nowak / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (13)

  DAar, w dniu 16-05-2023 15:02:43 napisał:

  Co za głupota.. kto jest w stanie się szybciej zatrzymać? Auto jadące 40/50 km/h czy pieszy idący 5km/h albo rower jadący 10 km/h.... połowa z tych przypadków wgl nie powinna być winą kierowców. Nie mówie o przypadku kiedy pieszy jest już na pasach... Ale kiedy dochodzi to on sam powinien się zatrzymc i poczekac. Chore prawo....

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mg, w dniu 16-05-2023 15:54:40 napisał:

  A może by tak dronem zamek w Szubinie obserwować? Bo jak nie to za kilka lat tam już nic nie będzie. Tylko butelki szklane wszędzie. Dzieciaki wspinają się. A weielu rodzicow jeszcze zachęca

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Lolik, w dniu 16-05-2023 16:02:42 napisał:

  A co powiecie na to? Jadąc 11.05 około godz. 9 przez Zalesie gm. Szubin. Przy przejściu zatrzymuje się rowerzysta

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Znajdującym się na przejeździe, w dniu 16-05-2023 20:22:49 napisał:

  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Kolo, w dniu 17-05-2023 00:03:46 napisał:

  To nie jest czuwanie nad bezpieczeństwem a zbieranie kasy do budżetu, by PiS miało na rozdawnictwo dla swojego elektoratu... i taka jest prawda! Z bezpieczeństwem nie ma to nic wspólnego. Skończcie mydlić oczy ludziom...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  demokracja???, w dniu 17-05-2023 06:50:34 napisał:

  nieważne kto będzie u władzy i ta policja będzie miała te same polecenia o zbieranie kasy bo wtedy nowa władza będzie chciała się popisać ile ona dla NAS zrobi

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kto dogoni psa, w dniu 17-05-2023 16:34:06 napisał:

  Pies zawsze będzie psem, suka będzie suką. A czy pieski idą do nieba?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mroczanka, w dniu 18-05-2023 09:07:06 napisał:

  Jakos muszą zbierać kasę na 800+. Zobaczycie, będziemy kupować chleb za 10 zł już niedługo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)