Dziś mamy 27 września 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Kolejna edycja Biegów Żnińskich. Niesamowita atmosfera na zawodach

fot. Tomasz Leśniewski

fot. Tomasz Leśniewski

W niedzielę 18. lipca w godzinach popołudniowych grupa biegaczy z# Kcyni, po raz pierwszy pod nazwą „Biegacze Kcynia Team” wzięła udział w zawodach biegowych. Zawody odbywały się w Sobiejuchach i była to XXVIII edycja Biegów Żnińskich. Biegacze wystartowali w biegu przełajowym na dystansie 10 km. Poza biegaczami w kcyńskiej grupie znaleźli się także uczestnicy przełajowego marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

Każdy uczestnik otrzymał medal upamiętniający udział w zawodach, a poza tym cztery osoby zajęły miejsca na podium, dodatkowo nagrodzone pucharami. Jeden zdobyty został w biegu, a pozostałe w przełajowym marszu Nordic Walking i co należy podkreślić, w jednej z kategorii wiekowych kobiet Kcynia zajęła wszystkie trzy miejsca na podium!

Atmosfera na zawodach była niesamowita, ale jak twierdzą Biegacze Kcynia Team jeszcze bardziej klimat wzajemnego wsparcia, radości ze wspólnej aktywności fizycznej i wspólnie spędzonego czasu dawał się odczuć w nowoutworzonej grupie.

Warto podkreślić, że jakakolwiek sekcja biegowa, która miałaby zaistnieć w Kcyni do niedawna była marzeniem wielu lokalnych biegaczy. Wspólne treningi motywują i dają chęci do samorozwoju. Bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, niewątpliwie sport łączy ludzi.

„Dziś mimo krótkiego upływu czasu, już jako zgrany team biegowy możemy cieszyć się swoją obecnością i możliwością podejmowania wspólnych wyzwań sportowych. Z tego miejsca kierujemy zaproszenie do każdego kto chce spróbować sportowej adrenaliny, a nie ma odwagi, by uczynić to w pojedynkę. Nie trzeba być zaawansowanym biegaczem, aby do nas dołączyć. Absolutnie nawet biegaczem być nie trzeba, trzeba tylko jednego - chcieć zacząć. Życzymy odwagi do tego, aby pokonać swoje granice i dołączyć do nas. Przygoda ze sportem daje ogrom satysfakcji i czyni człowieka silniejszym.” – Biegacze Kcynia Team.

Materiał: Ewa Hałas - UM w Kcyni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)