Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Kolejna edycja Biegów Żnińskich. Niesamowita atmosfera na zawodach

fot. Tomasz Leśniewski

fot. Tomasz Leśniewski

W niedzielę 18. lipca w godzinach popołudniowych grupa biegaczy z# Kcyni, po raz pierwszy pod nazwą „Biegacze Kcynia Team” wzięła udział w zawodach biegowych. Zawody odbywały się w Sobiejuchach i była to XXVIII edycja Biegów Żnińskich. Biegacze wystartowali w biegu przełajowym na dystansie 10 km. Poza biegaczami w kcyńskiej grupie znaleźli się także uczestnicy przełajowego marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

Każdy uczestnik otrzymał medal upamiętniający udział w zawodach, a poza tym cztery osoby zajęły miejsca na podium, dodatkowo nagrodzone pucharami. Jeden zdobyty został w biegu, a pozostałe w przełajowym marszu Nordic Walking i co należy podkreślić, w jednej z kategorii wiekowych kobiet Kcynia zajęła wszystkie trzy miejsca na podium!

Atmosfera na zawodach była niesamowita, ale jak twierdzą Biegacze Kcynia Team jeszcze bardziej klimat wzajemnego wsparcia, radości ze wspólnej aktywności fizycznej i wspólnie spędzonego czasu dawał się odczuć w nowoutworzonej grupie.

Warto podkreślić, że jakakolwiek sekcja biegowa, która miałaby zaistnieć w Kcyni do niedawna była marzeniem wielu lokalnych biegaczy. Wspólne treningi motywują i dają chęci do samorozwoju. Bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, niewątpliwie sport łączy ludzi.

„Dziś mimo krótkiego upływu czasu, już jako zgrany team biegowy możemy cieszyć się swoją obecnością i możliwością podejmowania wspólnych wyzwań sportowych. Z tego miejsca kierujemy zaproszenie do każdego kto chce spróbować sportowej adrenaliny, a nie ma odwagi, by uczynić to w pojedynkę. Nie trzeba być zaawansowanym biegaczem, aby do nas dołączyć. Absolutnie nawet biegaczem być nie trzeba, trzeba tylko jednego - chcieć zacząć. Życzymy odwagi do tego, aby pokonać swoje granice i dołączyć do nas. Przygoda ze sportem daje ogrom satysfakcji i czyni człowieka silniejszym.” – Biegacze Kcynia Team.

Materiał: Ewa Hałas - UM w Kcyni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)