Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

13 marca 2023

Kilka słów o teatrze i kinie. Nie mogło zabraknąć chwil z książką

fot. powierzone

fot. powierzone

Filię Ogólną odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka”. Usłyszały słów kilka o #teatrze i kinie, kto jest główną postacią w tych instytucjach, gdzie one się mieszczą i jaki mają repertuar.

Mali goście dowiedzieli się jak to w dawnych czasach rodzice i dziadkowie mogli brać udział w seansie w zaciszu domowego ogniska za sprawą projektora „Ania”, gdzie przy pomocy kliszy z bajkami można było przeżyć niezapomniane chwile. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wiersza M. Konopnickiej „Co słonko widziało”

Po seansie nie mogło zabraknąć chwil z książką, przedszkolaki baraszkowały w regałach z literaturą dziecięca i poznawały swoich ulubionych bohaterów.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)