Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

19 września 2022

Każde dziecko jest wyjątkowe. Dzień Kropki w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Jeżyki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie w czwartek 15 września obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To wyjątkowe święto stało się okazją, by uświadomić dzieciom, że każde z nich jest wyjątkowe i każde posiada jakiś talent.

 Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od prezentacji ubrań (tego dnia wszystkie dzieci miały na sobie coś w kropki). Po pokazie kropkowej mody nadszedł czas na poważne rozmowy. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, czym jest talent i każde zastanowiło się nad tym, czy jest coś czym mogłoby się pochwalić - coś co wychodzi mu najlepiej, z czego jest dumne i co daje mu radość. Okazało się, że po początkowych trudnościach dzieciom coraz łatwiej było zauważyć swoje zdolności. Jedne stwierdziły, że biegają najszybciej na świecie, inne że śpiewają jak prawdziwi piosenkarze, a kolejne, że tańczą jak gwiazdy w telewizyjnych programach. W naszej grupie zagościły same utalentowane i potrafiące uwierzyć w siebie dzieci - rysujące, malujące, skaczące do chmur i grające w planszówki bez oszukiwania (to niewątpliwie też jest wielkim talentem!).

Po ważnych rozmowach przyszła kolej na zabawy z chustą - którą dzieci nazwały GigaKropa. W rytm muzyki, chowały się pod chustę wszystkie dzieci, które uznały, że potrafią: pięknie się uśmiechać, pomagać, być przyjacielem, pocieszać - można by wymieniać bez końca. I znów okazało się, że jest wśród nich wiele utalentowanych Jeżyków. Współpracowały również, by trafić piłeczkami do środka chusty, a na zakończenie stworzyły na chuście wspólny kropkowy obrazek.

Na tym jednak nie zakończył się nasz kropkowy dzień. Dzieci bawiły się również w poszukiwaczy zaginionych kropek i odnalazły w sali wiele przedmiotów, na których się one ukryły. Po udanych poszukiwaniach, nadeszła pora na odpoczynek przy stolikach i namalowanie farbami kropkowych pejzaży - przy okazji dzieci przypominały sobie nazwy kolorów w języku angielskim.

Dzień ten zakończył się prezentacją wszystkich prac i opowiadaniem, co najbardziej się dzieciom podobało. Najważniejsze jednak w całej tej zabawie było to, że dzieci zrozumiały, że z małej kropki może powstać coś wspaniałego - wystarczy tylko uwierzyć w siebie!

materiał: Martyna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)