Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Jeśli będziesz pierwszy, zyskasz dużo Klientów. Oto jak możesz zdominować ranking Google

fot powierzone

fot powierzone

O tym, że wyszukiwarka internetowa Google jest efektywnym narzędziem marketingowym, wiadomo już od# dawna. To miejsce, w którym możesz znaleźć setki, a nawet i tysiące potencjalnych Klientów. Oczywiście pod warunkiem, że prowadzona przez Ciebie strona internetowa znajdzie się na bardzo prestiżowym miejscu – pierwszej odsłonie z rezultatami proponowanymi przez Google. To właśnie firmy z czołówki rankingu organicznego i płatnego mogą liczyć na pozyskiwanie wielu partnerów biznesowych wprost z wyszukiwarki. Jeżeli znajdujesz się poza TOP10, ciężko będzie Ci nawiązać skuteczną walkę z najgroźniejszą konkurencją. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie masz sposoby na zdominowanie zestawienia wyszukiwarki. Czas, abyś pokazał się swoim Klientom!

Pozycjonowanie stron lub kampanie Google Ads – wybierz swoją metodę dotarcia na szczyt

W ekosystemie Google praktycznie nic nie jest dziełem przypadku. Jeśli po wpisaniu konkretnego słowa kluczowego Twoim oczom ukazuje się lista najbardziej trafnych wyników, o jej składzie oraz dokładnych pozycjach decyduje wiele czynników. Nie musisz jednak zazdrościć swoim rywalom. Prowadzona przez Ciebie strona internetowa również może znaleźć się w takim rankingu. Obecnie przedsiębiorcy mogą zdominować zestawienie na dwa sposoby. Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach jest pozycjonowanie stron internetowych, czyli połączenie budowania wysokich oraz stabilnych lokat na liście SERP i aspektów wizerunkowych. To jednak metoda zarezerwowana dla najbardziej cierpliwych przedsiębiorców. Pierwsze efekty SEO stanowią często od kilku do nawet kilkunastu tygodni oczekiwania. Zależy Ci na czasie? Wybierz Google Ads, czyli kanał sponsorowany, gdzie reklama pojawia się natychmiast w oknie wyszukiwarki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby połączyć obie metody. Doskonałym pomysłem wydaje się być uruchomienie reklam Google Ads w czasie oczekiwania na pierwsze efekty pozycjonowania lub wspieranie SEO działaniami sponsorowanymi w przypadkach sezonowej oferty czy jednorazowych wydarzeń.

„Pozycjonowanie stron internetowych śmiało można nazwać najpopularniejszym kanałem reklamy online na przestrzeni ostatnich kilku lat. Tysiące przedsiębiorców z całej Polski zdecydowało się na organiczne zdobywanie szczytu rankingu Google z kilku prostych powodów. Po pierwsze, liderzy poszczególnych branż z doskonałą widocznością w wyszukiwarce mogą liczyć na maksymalizację licznika unikalnych odwiedzin na stronie. To – w połączeniu z aspektami poprawy elementów UX – sprawia, że takie firmy mają zwiększone szansę na mnożenie dotychczasowych zysków, a ich wizerunek odpowiada pozycji na organicznej liście prezentowanej przez Google.”

Dzięki Google zyskujesz wielowymiarowo. Dlaczego warto pojawić się na pierwszej stronie?

Dotarcie na pierwszą stronę listy SERP, niezależnie od wybranej metody marketingowej, będzie uznawane za gigantyczny sukces przez praktycznie każdego przedsiębiorcę. Jeśli Twoja widoczność w Google jest na najwyższym poziomie, śmiało możesz liczyć na szereg korzyści, jakie gwarantuje największa na świecie wyszukiwarka. Prowadzona przez Ciebie strona internetowa zacznie być efektywnym narzędziem sprzedaży produktów i usług. Znacznie większa liczba wygenerowanych przez Google odsłon bezpośrednio przełoży się na więcej zamówień i maksymalizację zysków. To jednak nie wszystko. Wykonując pozycjonowanie stron internetowych lub kampanie Google Ads zgodnie ze sztuką, możesz liczyć również na korzyści wizerunkowe. Doświadczeni specjaliści z agencji AFTERWEB zauważają, że pierwsze w wyszukiwarce przedsiębiorstwa trwale są zapamiętywane przez potencjalnych Klientów. Chyba nie musimy Tobie wspominać, jak ważny to element przy współczesnym prowadzeniu biznesu, prawda?

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)