Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 marca 2023

Jak zdrowo się odżywiać i nie marnować jedzenia. Pogadanka z przedszkolakami

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

W czwartek, 09.03.2023 r., dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, im. Wandy Chotomskiej w #Szubinie odwiedziła pani Patrycja Machoń, która na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Zajęcia, które przeprowadziła wynikały z realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Cykl spotkań rozpoczął się od zajęć z Dziecięcą Drużyną Zdrowia, gdzie dzieci dowiedziały się o tym, że marnowanie żywności to bardzo poważny problem i warto wiedzieć jak planować posiłki, robić zakupy oraz wykorzystać jedzenie do samego końca.

Oprócz pogadanki wprowadzającej w temat zdrowego odżywiania dzieci poznały sposoby na przeciwdziałanie marnowaniu żywności we własnych domach. Obejrzały prezentację „Szanuję, nie marnuję”. Przedszkolaki wykazały się niewiarygodną pomysłowością i zasobem wiedzy dotyczącej sposobów na nie marnowanie jedzenia, które znajduje się na co dzień w naszych lodówkach. Po wykonaniu plakatu „Co możemy zrobić?”, Przedszkolaki otrzymały ulotki z mini poradnikiem Zakładu Gospodarowania Odpadami nt. „Jak nie marnować jedzenia?”. Pani Patrycja odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, gdzie przekazała wiedzę na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiągnięciem sukcesów w życiu. W prezencie za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowanki nt. „Profilaktyki zdrowotnej”.

Bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniom. Cenną wiedzę,którą nabyliśmy, wykorzystamy w życiu codziennym.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)