Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

09 marca 2023

Jak zdrowo się odżywiać i nie marnować jedzenia. Pogadanka z przedszkolakami

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

W czwartek, 09.03.2023 r., dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, im. Wandy Chotomskiej w #Szubinie odwiedziła pani Patrycja Machoń, która na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Zajęcia, które przeprowadziła wynikały z realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Cykl spotkań rozpoczął się od zajęć z Dziecięcą Drużyną Zdrowia, gdzie dzieci dowiedziały się o tym, że marnowanie żywności to bardzo poważny problem i warto wiedzieć jak planować posiłki, robić zakupy oraz wykorzystać jedzenie do samego końca.

Oprócz pogadanki wprowadzającej w temat zdrowego odżywiania dzieci poznały sposoby na przeciwdziałanie marnowaniu żywności we własnych domach. Obejrzały prezentację „Szanuję, nie marnuję”. Przedszkolaki wykazały się niewiarygodną pomysłowością i zasobem wiedzy dotyczącej sposobów na nie marnowanie jedzenia, które znajduje się na co dzień w naszych lodówkach. Po wykonaniu plakatu „Co możemy zrobić?”, Przedszkolaki otrzymały ulotki z mini poradnikiem Zakładu Gospodarowania Odpadami nt. „Jak nie marnować jedzenia?”. Pani Patrycja odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, gdzie przekazała wiedzę na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiągnięciem sukcesów w życiu. W prezencie za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowanki nt. „Profilaktyki zdrowotnej”.

Bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniom. Cenną wiedzę,którą nabyliśmy, wykorzystamy w życiu codziennym.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)