Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

26 lipca 2022

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

Czy tryb zdalny sprawdzi się w praktyce?

Zanim zaproponujesz szefowi przejście na tryb zdalny, zastanów się, czy rzeczywiście taka forma pracy sprawdzi się w przypadku Twojego stanowiska. Warto podkreślić, że obecnie bardzo wiele firm pozwala swoim pracownikom na realizację obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Widać to również na podstawie ofert udostępnianych na portalu Pracuj.pl. Przede wszystkim ta forma zatrudnienia świetnie sprawdza się w przypadku osób, które wykonują swoje obowiązki na komputerze. Jeśli zatem nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do realizacji przydzielonych zadań, możesz zasugerować pracodawcy przejście na tryb zdalny.

Dobra organizacja – podstawa w pracy zdalnej

Wielu pracodawców unika przejścia na tryb zdalny, obawiając się, że zatrudnione osoby nie będą pracować w domu wystarczająco efektywnie. Możesz przekonać swojego szefa, że na pewno lepiej poradzisz sobie z dobrą organizacją pracy i będziesz realizować powierzone zadania w ustalonym terminie. Warto wspomnieć o tym, że zdalny tryb jest dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – nie musisz tracić go na codzienne dojazdy do biura. Dzięki temu możesz rozpocząć pracę szybciej i być w pełnej dyspozycji. Dla pracodawcy takie argumenty mogą okazać się kluczowe.

Zadbaj o stały kontakt z pracodawcą

Jeśli Twój szef obawia się, że zdalny tryb pracy poskutkuje utratą kontroli nad wykonywanymi przez Ciebie obowiązkami, przekonaj go o utrzymaniu stałej łączności. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny komunikator, który pozwala na kontakt w każdej chwili. Dzięki temu pracodawca będzie na bieżąco mógł sprawdzać postępy w pracy. Komunikacja online umożliwi także wyznaczanie kolejnych zadań oraz współpracę z pozostałymi osobami zatrudnionymi przy danym projekcie.

Podsumowanie

Zastanów się, czy warto przenieść się na pracę zdalną, i spróbuj przekonać do tego pomysłu swojego szefa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia pracowników w tym trybie, odkrywając realne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)