Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 października 2021

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Konkurs plastyczny dla uczniów

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

W czwartkowy wieczór, 30 września br., w Galerii na# Starym Rynku w Ujściu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Jeszcze będzie przepięknie-świat po pandemii”. Konkurs został zorganizowany przez Ujski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pile w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV -VIII oraz kategoria open.

Do tego konkursu uczniów Szkołu Podstawowej w Łobżenicy nie trzeba było długo namawiać, spora grupa przystąpiła z wielką ochotą i mnóstwem pomysłów. Ujęcie tematu w plastycznych pracach było bardzo ciekawe, zajmujące i różnorodne. Uczniowie mieli okazję przedstawić swoje interpretacje i wizje „świata” po pandemii.

Na konkurs plastyczny z powiatu pilskiego napłynęły 73 prace plastyczne w trzech kategoriach. Można je było podziwiać osobiście w galerii Domu Kultury w Ujściu, gdyż zaproszone na galę finałową uczennice: Patrycja Stuba z klasy Ia, Wiktoria Suszyńska z klasy IVc i Zuzanna Łassa z klasy VIIIc wraz z rodzicami i nauczycielką plastyki Lucyną Pufal udały się na ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej.

Radość uczestników była ogromna, tymbardziej że wymienione uczennice wykonały swoje prace plastyczne na najwyższym poziomie i w opinii artystów plastyków z Pilskiego Biura Wystaw Artystycznych spotkały się z uznaniem, i wysokimi notami.

Jury w trzech kategoriach wiekowych wyłoniło sześciu zwycięzców. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Patrycja Stuba, podopieczna pani Zofii Łapińskiej-Sobieszczyk, natomiast w kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Suszyńska, a drugie miejsce przypadło Zuzannie Łassa, podopiecznym pani Lucyny Pufal.

Laureatki konkursu otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody.

Uczennicom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastyki.

Materiał: UM w Łobżenicy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Cytryna
3,99PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)