Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Jacek Zawadzki z licznymi sukcesami. Ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca

fot. pow.

fot. pow.

Ciężka praca, wytrwałość i dążenie do realizacji marzeń jest# najlepszą receptą na sukces. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest st. chor. szt. Jacek Zawadzki. Na co dzień żołnierz zawodowy 8 K-PBOT, skromna osoba, która nie opowiada o swojej bogatej karierze sportowej.
A opowiadać jest o czym, sukcesami mógłby obdzielić kilku innych sportowców. Od zawsze związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata.
 
Od 1997 jest sędzią. Również w tej dziedzinie ustawicznie się rozwija i osiąga kolejne cele. W 2002 roku został sędzią międzynarodowym II kategorii, a od 2008 roku jest sędzią pierwszej kategorii. Do tej pory oceniał zawodników na około 30 imprezach rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jest sędzią klasy międzynarodowej IWF (International Weightlifting Federation). Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery arbitra miał być wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w ubiegłym roku. Plany pokrzyżowała pandemia. Pan chorąży udowodnił po raz kolejny, że ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca. Igrzyska zostały przesunięte o rok, a on dopiął swego.
 
Dziś (19.07) wylatuje do Japonii, gdzie będzie sędzią zmagań w podnoszeniu ciężarów na zawodach, które są marzeniem i ukoronowaniem wysiłków każdego sportowca. Igrzyska Olimpijskie czekają na naszego żołnierza! Po zameldowaniu się w Tokio dowie się jaką sędziowską rolę przyjdzie mu pełnić. Może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, sędzią technicznym lub timekeeperem. Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów. Zmagania w podnoszeniu ciężarów podczas tegorocznych IO potrwają od 23 lipca do 5 sierpnia.
 
Materiał: Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Paweł Banasiak
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Macierewicz , w dniu 20-07-2021 11:22:47 napisał:

  Słabo i tak

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 20-07-2021 13:00:49 napisał:

  Dlaczego prawdziwi żołnierze służą w ciszy, spokoju i bez mediów, a Ci plastikowi potrzebują lansu, poklasku i fotografii... Wnioski same się nasuwają, bo muszą zaznaczyć swoją obecność przez sztuczne działanie, a nie prawdziwą służbę. Kolejny PISowski wynalazek.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Miejscowy, w dniu 20-07-2021 15:54:19 napisał:

  Pan Jacek Zawadzki to mundur zakłada tylko na okazje,aby się pokazać.Stopień,który ma to ma się nijak do stopnia kapitana.No chyba,że jest kapitanem kapitanów no to co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  On, w dniu 20-07-2021 19:06:02 napisał:

  A skąd ten pań w ogóle jest..?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Budowa stanu surowego
Deska elewacyjna
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)