Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

03 marca 2023

"Iskierki" wzbogaciły swoją wiedzę. Ciekawy świat dinozaurów

fot. powierzone

fot. powierzone

26 lutego obchodziliśmy w naszym kraju Światowy Dzień Dinozaura. To nietypowe święto stworzyło# wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom przybyłym do biblioteki w Trzeciewnicy tych prehistorycznych zwierząt.

Pomimo, iż dinozaury wyginęły miliony lat temu, wciąż fascynują kolejne pokolenia. Tego dnia „Iskierki” wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje. Usłyszały mnóstwo ciekawostek dotyczących wielkich gadów. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i archeologa oraz wspólnie dokonaliśmy "wykopalisk" dzięki którym przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają skamieniałości. Udało im się nawet odkryć szkielet małego dinozaura. Na wystawie przedstawiającej różne gatunki tych prehistorycznych stworów z łatwością odnalazły odpowiedniki swoich maskotek przyniesionych z domu. Wzięły także udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. W bibliotece zaroiło się od „małych dinozaurów”. Dużo frajdy sprawiło im własnoręczne stworzenie szkieletu tyranozaura.

Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie.

Materiał: Kamila Matylis / Biblioteka w Trzeciewnicy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)