Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2022

Inwestor musi przygotować raport Czy powstanie stacja paliw?

fot. pixabay

fot. pixabay

W Zamościu – przy ulicy Poznańskiej, po lewej stronie, tuż za skrzyżowaniem#, ma powstać stacja paliw. W trakcie jest postępowanie administracyjne.

Burmistrz Szubina wydał postanowienie o obowiązku wykonania oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla inwestycji polegającej na „budowie stacji paliw płynnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” na działkach nr 214/1 i 214/2 obręb Zamość, gmina Szubin. Sprawa została wszczęta na wniosek Doroty Wolniewicz-Juźwiak ze Śremu.

Obiekt ma zostać wyposażony w nowoczesne urządzenia do dystrybucji paliw spełniające wymagania techniczne i ochrony środowiska stawiane tego typu obiektom. Stacja prowadzić będzie detaliczną sprzedaż paliw płynnych (benzyna bezołowiowa 95, benzyna bezołowiowa 98, ON, LPG) oraz AdBlue, a także drobnych artykułów motoryzacyjnych, artykułów spożywczych, prasy itp. oraz świadczyć podstawowe usługi w zakresie obsługi pojazdów (stanowisko kompresora i odkurzacza). Stacja czynna będzie przez cały rok, przez 24 godziny na dobę.

Sąsiedztwo planowanej inwestycji to od wschodu niezabudowana działka, od południa – droga, od północy – działka kolejowa, a od zachodu – działka zabudowana domem jednorodzinnym. Wjazd i wyjazd ze stacji zaplanowany jest od ulicy Poznańskiej. Na terenie stacji mają się znaleźć m.in. dwa podziemne zbiorniki paliwowe, podziemny zbiornik na gaz propan-butan, podziemny zbiornik AdBlue, pawilon obsługi i sprzedaży (sklep), wiata dwusłupowa nad stanowiskami tankowania paliwa i gazu, dystrybutory paliw, stanowisko odkurzacza i instalacji sprężonego powietrza, parking, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, podziemny zbiornik LPG.

Częstotliwość uzupełniania stanu magazynowego paliw zależeć będzie od wielkości zapotrzebowania i wielkości jednorazowej dostawy. Realizacja inwestycji wymaga wycinki do 6 drzew, przy czym zaplanowane zostały nasadzenia zastępcze w ilości odpowiadającej skali wycinki (6 drzew), w ramach których preferować należy zastosowanie gatunków rodzimych.
Burmistrz gminy Szubin Mariusz Piotrkowski poinformował, że przed wydaniem postanowienia w sprawie obowiązku oceny oddziaływania na środowisko wypowiedzieli się: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle i Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Inowrocławiu.
Jeśli chodzi o bydgoski RDOŚ, stwierdzono, że dla tej inwestycji nie jest konieczne przeprowadzanie oceny oddziaływania na środowisko, a co za tym idzie, nie musi być przygotowywany raport środowiskowy. Takie samo zdanie wyraził dyrektor Zarządu Zlewni w Inowrocławiu (Wody Polskie). Cały czas czekamy na odpowiedzi z PPIS. Co ciekawe, zdanie burmistrza w tej sprawie jest inne

– Po rozpatrzeniu wniosku inwestora, a także po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni Wód Polskich w Inowrocławiu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle burmistrz Szubina postanowił nałożyć obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz ustalił zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w pełnym zakresie zgodnym z art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem: przedstawienia oddziaływania skumulowanego zamierzenia z istniejącymi, projektowanymi i planowanymi przedsięwzięciami w sąsiedztwie analizowanego terenu; przedłożenia analizy możliwych konfliktów społecznych związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji; oceny wpływu inwestycji na stan powietrza atmosferycznego. W sprawie tej na wcześniejszych etapach wpłynęły wnioski od strony postępowania – informuje Iwona Kubiak, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Szubinie.


Teraz więc inwestor ma czas na przygotowanie raportu, który następnie będzie poddany ocenie wcześniej wspomnianych instytucji. Na podstawie opinii urzędów ostateczną decyzję w sprawie wyda burmistrz Szubina.

Źródło: 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    Zamościanin, w dniu 24-09-2022 14:04:09 napisał:

    Inwestycja na działce za budynkiem 1a a przed jeziorkiem przy Poznańskiej (dawniej była tam auto szrot i drewno kominkowe). Czyli jeden Watis to za mało?

    odpowiedz

    • 0 (0)

    8889, w dniu 26-09-2022 10:44:50 napisał:

    Jaka stacja ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)