Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2022

"Hazard? Nie daj się wciągnąć". KAS podsumowuje akcję edukacyjną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Nielegalny hazard jest problemem nie tylko dla zwalczających go służb, ale przede # wszystkim dla osób uzależnionych i ich otoczenia. Nasza akcja pokazuje młodzieży z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych i przed nimi przestrzega.

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów  dotyczącej nielegalnego hazardu pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. W zajęciach prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy z KAS uczestniczyło ponad 82 tys. uczniów szkół podstawowych, zawodowych i średnich. Oprócz nich w zajęciach brali udział  nauczyciele, pedagodzy szkolni , a także rodzice. Większość z nich pierwszy raz  usłyszała o tym jak niebezpieczny jest nielegalny hazard i że w legalnych grach również zaszyte są elementy hazardowe.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych
Akcję kierowaliśmy do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, szkół średnich i zasadniczych w całej Polsce. Przeprowadziliśmy łącznie 3 167 lekcji w 1 067 szkołach.

Województwo kujawsko-pomorskie
W roku szkolnym 2021/2022 trenerzy kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzili 35 szkół, przeprowadzili 62 lekcje i blisko 1.800 uczniów dowiedziało się o konsekwencjach nielegalnego hazardu.
Podczas zajęć uświadamialiśmy uczniom, nauczycielom i rodzicom konsekwencje nielegalnego hazardu. Zwracaliśmy uwagę na skutki uzależnienia pod kątem finansowym i psychologicznym, ale też na kary i sankcje przewidziane za udział w nielegalnych grach oraz ich organizowanie.
Lekcje o hazardzie dzieci uznały za interesujące. Dowiedziały się jak bardzo niebezpieczny  jest hazard, że potrafi zniszczyć ich zdrowie i może wpłynąć na ich przyszłość. Początkowo uważali, że to fajna zabawa, po lekcji mieli  jednak wątpliwości. Dotychczas nie oceniali grania jako problem. Dziś postrzegają to inaczej. Jednogłośnie uważają, że warto mówić o zagrożeniach jakie niesie hazard jak najwcześniej.

„Akcja edukacyjna "Hazard? Nie daj się wciągnąć" jest potrzebnym działaniem profilaktycznym. Hazard może stanowić problem dla młodych ludzi, z uwagi na duże ryzyko korzystania z gier online z elementami hazardu, jako ciekawej i atrakcyjnej formy spędzenia czasu.  Przesłanki akcji edukacyjnej wpisują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki w szkole.

Akcja edukacyjna objęta była patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Więcej informacji o akcji na stronie Hazard? Nie daj się wciągnąć – akcja edukacyjna.

materiał: Kinga Błaszczyńska rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Josh, w dniu 05-08-2022 11:45:22 napisał:

  Tak a w Nakle 2 kasyna legalne i 2 nielegalne. Równowaga to podstawa!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  radkilszyby, w dniu 05-08-2022 13:44:26 napisał:

  Czy totalizator sportowy reklamując sie w telewizji, internecie i innych mediach, nie podpada pod ustawę hazardowa? W kazdym markecie i kiosku można uprawiać hazard, ale wiadomo ten państwowy jest dobry, a prywatny zły.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  qqq, w dniu 05-08-2022 17:13:46 napisał:

  Hazard dla ludzi! !! !! ! ! ! !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  emeryt, w dniu 06-08-2022 08:05:06 napisał:

  niech k a s zajrzy do k o w r u jak nielegalnie proubuje wyciagnac haracz od rolnikow

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)