Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

07 marca 2023

Grupa "Jeżyków” gościła w bibliotece. Zajęcia literackie o przyjaźni

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 2 marca w bibliotece w Ślesinie gościła grupa „Jeżyków” z miejscowego przedszkola. #Tym razem przygotowane zajęcia literackie oparte były na fragmentach książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Florka. Z pamiętnika ryjówki”.

Zabawy „Nasi przyjaciele” oraz „Ja i mój cień” wprowadziły grupę w tematykę przyjaźni, uczuć oraz pozwoliły dzieciom zrozumieć co oznacza powiedzenie, że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Przytulania Bibliotekarza” ogromną niespodzianką była książeczka przygotowana i zilustrowana samodzielnie przez przedszkolaków, a dotycząca ślesińskiej biblioteki i bibliotekarza, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Do zobaczenia wkrótce.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)