Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

22 lipca 2022

Gratulacje od ministra. Wśród medalistów Monika Marach

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Kamil Bortniczuk spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata U-17 w # Podnoszeniu Ciężarów. Spotkanie, w którym uczestniczył również Waldemar Gospodarek, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów było okazją do pogratulowania zawodnikom wywalczonych medali.

- Osiągnięte przez Was sukcesy sportowe i wywalczone medale pokazują, że warto być wytrwałym i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Życzę jedocześnie wielu kwalifikacji olimpijskich, a także jeszcze większej liczby medali w zbliżających się Mistrzostwach Europy U17 i U15, które odbędą się w terminie 10-18 sierpnia w Raszynie– powiedział podczas spotkania minister Kamil Bortniczuk.

Medale Polaków podczas Mistrzostw Europy (Tirana 2022):

    Monika Marach – brązowa medalista ME seniorek w kat. 71 kg
    Piotr Kudłaszyk – brązowy medalista ME seniorów w kat. 73 kg

Medale Polaków podczas Mistrzostw Świata U-17 (Leon w Meksyku):

    Oliwia Drzazga – wicemistrzyni świata do lat 17 w kat. 49 kg
    Bartosz Burski – brązowy medalista do lat 17 w kat. 67 kg
    Marek Gugała – brązowy medalista MŚ do lat 17 w kat.  + 102 kg

Zawodnicy obecni na spotkaniu wręczyli ministrowi zaproszenie na Mistrzostwa Europy U-15 i U-17, które odbędą się w Polsce, a zostały odebrane Rosji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Polski Związek Podnoszenia Ciężarów przyznając dofinansowanie na realizację przygotowań zawodników do najważniejszych imprez sportowych:

Przygotowania zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowania i udział w MŚ i ME w sportach olimpijskich – 2 700 000,00 zł.

Wspieranie przygotowań do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy – 432 900,00 zł.Wspieranie promocji sportu poprzez organizację w Polsce w roku 2022, międzynarodowych imprez mistrzowskich, zawodów z cyklu Pucharu Świata oraz zawodów zaliczanych do klasyfikacji światowej międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – 350 000,00 zł.

materiał: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Dominik, w dniu 23-07-2022 19:50:48 napisał:

    Brawo Moniu należy Ci się to wyróżnienie a teraz zdobywaj kwalifikacje do igrzysk olimpijskich

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)