Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Gospodarka wodno-ściekowa tematem debaty. Poruszono ważne kwestie

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył wczoraj (26 października) w# konferencji poświęconej unijnej dyrektywie dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych, współorganizowanej przez Komisję Europejską i Europejski Komitet Regionów. Wśród tematów poruszanych podczas dyskusji znalazły się m.in. działania mające na celu ograniczenie zanieczyszczeń i wyzwania, przed którymi obecnie stoi gospodarka ściekowa. Wydarzenie towarzyszyło Europejskiemu Tygodniowi Regionów i Miast.

Gospodarz województwa podkreślił w swym wystąpieniu zasadniczą rolę dyrektywy zobowiązującej państwa członkowskie UE do właściwego sposobu zbierania i oczyszczania ścieków w ochronie wód powierzchniowych oraz poruszył kwestie jej implementacji w naszym kraju. - Pomimo widocznych efektów wdrażania dyrektywy ściekowej na poziomie regionalnym nadal istnieją znaczne niezaspokojone potrzeby inwestycyjne w sferze gospodarki wodno-ściekowej i bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej kraje członkowskie mogą mieć poważne problemy z wywiązaniem się z obowiązków wynikających z dyrektywy - stwierdził marszałek Piotr Całbecki, członek Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii Europejskiego Komitetu Regionów oraz sprawozdawca opinii komitetu w sprawie adekwatności aktów prawa europejskiego kluczowych dla unijnej polityki w dziedzinie ochrony wód i bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, w tym unijnej dyrektywy wodnej. 

Marszałek Całbecki podzielił stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie priorytetowego traktowania inwestycji w dużych aglomeracjach, ale podkreślił także konieczność rozbudowy instrumentów finansowych, które dałyby impuls do rozwoju i modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej na obszarach wiejskich.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Olej Kujawski
8,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)