Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Góry do góry. Pływacy na obozie sportowo – profilaktycznym

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

W dniach 26.06 – 01.07.2022, Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło # przebywał na obozie sportowo – profilaktycznym w Szklarskiej Porębie.

 Po raz pierwszy w historii klubu zaplanowaliśmy pobyt w górach. Od pierwszego dnia przyjazdy byliśmy zauroczeni miejsce Naszego noclegu, gdyż dookoła podziwiać mogliśmy przepiękne pasmo Karkonoszy oraz gór Izerskich.  Początek Naszych zmagań do wizyta w Aquaparku we Wrocławiu, gdzie każdy z pływaków znalazł coś dla siebie. Dla jednych była to świetna okazja do treningu, inni relaksowali się przed swoją pierwszą wędrówką górską.

Następnego dnia czekała Nas wyprawa na królową Karkonoszy i najwyższy szczyt w Sudetach.  Podróż rozpoczęła się z Karpacza, gdzie wjechaliśmy wyciągiem na Kopę, dalej wędrując czarnym szlakiem do Domu Śląskiego. Śnieżka jest doskonałym punktem widokowym i zrobiła na nas ogromne wrażenie, pozostawiając w pamięci przepiękny widok na dużą część Sudetów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, myśląc już o kolejnym dniu wrażeń.
Program obozu był bardzo bogaty w atrakcje i niespodzianki. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz nerki z logo Polskiego Cukru, które towarzyszyły im podczas dalszego zwiedzania Szklarskiej Poręby i okolicznych atrakcji. Jedną z nich było odwiedzenie Wodospadu Kamieńczyka, najwyższego po polskiej strony Karkonoszy. W drodze powrotnej obejrzeliśmy także Krucze Skały.
W trzecim dniu Naszego obozu, udaliśmy się do skalnego Miasta Ardspach. Widoki po stronie czeskiej zapierały dech w piersiach. Można podziwiać tak takie formy skalne jak Kochankowie, Starosta i Starościna. Na przejście całej trasy musieliśmy przeznaczyć ok. 3 godzin. Czas umili Nam także rejs łódką z przemiłym flisakiem. Warto wspomnieć, iż w Ardspach, nakręcono sceny filmu „Opowieści z Narnii” .

Po tym malowniczym i cudownym miejscu, wyczekiwaliśmy następnego dnia. Celem Naszych pływaków był Wysoki Kamień, znajdujący się w Górach Izerskich. Droga prowadziła częściowo Głównym Szlakiem Sudeckim, gdzie na samej górze znajdowało się schronisko i przepiękna panorama Karkonoszy oraz na Góry Kaczawskie.
Podczas całego pobytu nie zabrakło także działań profilaktycznych, które realizowaliśmy podczas pieczenia kiełbasek na ognisku. W końcu sport to zdrowie, o które dbaliśmy na obozie sportowo – profilaktycznym.
Na tym zakończyliśmy Nasze atrakcji Szklarskiej Poręby, która na długo pozostanie w Naszych głowach. Malowniczo położona miejscowość okazała się świetna bazą wypadową do górskich wędrówek. Ostatni dzień spędziliśmy na Termach Cieplickich, gdzie odpoczywaliśmy przed podróżą do domu.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu za wspólną podróż i zapraszamy wszystkich za rok. Pamiętajcie „ To nie miejsca tworzą klimat, tylko ludzie „
Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych pt., Pływanie moim jedynym nałogiem III – zajęcia profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży z Gminy Nakło. Dodatkowym wsparciem dla organizacji obozu była pomoc Krajowej Spółki Cukrowej.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)