Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 października 2012
Przypomną postać prof. Czochralskiego

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w piątek, 12 października, o godz. 12.00 w sali gimnastycznej SP im. J. Czochralskiego w Kcyni. Tegoroczne święto odbywa się pod hasłem "Przypominamy postać prof. Jana Czochralskiego".# Na uroczystość zapraszają: Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling i Dyrektor SP Kcynia Michał Poczobutt.

Podczas uroczystości odbędzie się promocja publikacji związanych z prof. J. Czochralskim:
- MAJA.  Powieść miłosna zawierająca wiersze autorstwa prof. J. Czochralskiego
- Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim autorstwa dr. Pawła Tomaszewskiego.

Uroczystość odbywa się za zaproszeniami. Wspomniane publikacje będzie można zakupić podczas uroczystości, a także w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. K. Prillowej.

autor: Anna Duda-Nowicka

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Schab bez kości
11,99PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)