Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 września 2020

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Nabór wniosków

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłasza nabór wniosków o# dopłaty w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wnioski mogą składać uprawnieni organizatorzy publicznego transportu zbiorowego. Łączna suma środków przeznaczona dla wszystkich województw w ramach funduszu wyniosła ponad 600 mln zł.

Informacje o rozpoczęciu naboru ogłosił Mikołaj Bogdanowicz.

- W ramach Funduszu Rozwoju przewozów autobusowych ogłosiłem nabór, którego beneficjentami mogą być wszystkie samorządy szczebla gminnego, powiatowego oraz samorząd województwa. Zmiana, która nastąpiła to wzrost wsparcia finansowego do jednego wozokilometra z jednego złotego do trzech złotych, co jest już bardzo atrakcyjnym projektem i produktem dla lokalnych samorządów- mówił Wojewoda.

Przedstawiciel Rządu w Terenie zachęcał samorządowców z Kujaw i Pomorza do wzięcia udziału w naborze.

- Zachęcam wszystkie samorządy, aby skorzystały z tego programu. Jest on również dedykowany firmom przewozowym, które w dobie pandemii koronawirusa przechodzą trudne chwile. Bardzo chciałbym, aby na terenie całego województwa tych linii było jak najwięcej.- zakończył.

Termin naboru wniosków rozpoczyna się z dniem 28. września br. a kończy się z dniem 2 października.

Warunkiem uzyskania dopłaty jest: sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi w wysokości nie mniejsze niż 10%, zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego po uzyskaniu zgody organu stanowiącego właściwego organizatora.

Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane są lokalne połączenia autobusowe. Dofinansowania dotyczą linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.”

Materiał: Adrian Mól Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)