Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2022

Festyn szkolny z udziałem policjantów. Dzieci lepiej poznały pracę policjantów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dobieszewie zorganizowała #festyn dla młodzieży szkolnej. Zaprosili na niego nakielskich i kcyńskich policjantów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, prezentowali policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe.

W minionym tygodniu policjanci z nakielskiej i kcyńskiej jednostki wzięli udział w festynie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dobieszewie.

Uczestniczące w przedsięwzięciu dzieci miały okazję obejrzeć oznakowane radiowozy, a także przymierzyć wyposażenie policjantów, wykorzystywane przez nich podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez. Uczniowie chętnie rozwiązywali krzyżówki, kolorowali i grali w profilaktyczne warcaby, za co każdy otrzymał upominek. Chętni mogli również sprawdzić swoje siły pokonując tor przeszkód w tzw.: alkogoglach.

Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się wakacji.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)