Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2022

Ferie tematem spotkania z policjantem. Przypomniał najważniejsze zasady

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z# uczniami zespołu szkół w Kcyni i przypominał młodzieży, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

W ramach działalności profilaktycznej policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z dziećmi i młodzieżą w różnych szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb zgłaszanych przez szkoły, a także do obowiązującej pory roku.
W związku z nadchodzącymi feriami asp. szt. Kamil Reiwer, dzielnicowy kcyńskiego komisariatu, spotkał się wczoraj (11.01.22) z młodzieżą w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni.

Policjant przeprowadził pogadankę, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na tzw.: „dzikie lodowiska” i informował, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich oraz odpowiedzialnością prawną, jaką za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)