Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 maja 2022

Europejską Noc Muzeów. Uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu

fot. pow.

fot. pow.

Muzeum Wojsk Lądowych z siedzibą główną w Bydgoszczy # 14 maja 2022 obchodziło Europejską Noc Muzeów. Muzeum było czynne dla zwiedzających od 18.00 do 24.00.

Harmonogram wydarzeń obejmował:
• Możliwość skorzystania ze strzelnicy, strzelanie z pneumatycznej broni sportowej we współpracy ze stowarzyszeniem GWARD Kwidzyn. Strzelnica tylko dla osób pełnoletnich lub dzieci od lat 12 z pełnoletnim opiekunem;
• Wystawa broni strzeleckiej we współpracy ze stowarzyszeniem GWARD Kwidzyn;
• Możliwość rozłożenia i zapoznania się z budowa karabinka AK;
• Zwiedzanie wnętrza czołgu T-72;
• Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji głównej oraz wystaw czasowych „Nabytki” oraz „Uzbrojenie żołnierzy wyklętych”;
• Konkurs historyczny z wykorzystaniem znajomości topografii Muzeum.

Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka również uczestniczył w wydarzeniu. Wsparliśmy członków KSSK GWARD użyczając szkolną broń pneumatyczną. Strzelnica podczas Europejskiej Nocy w Muzeum Wojsk Lądowych cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Strzelających było aż 214 osób. Cieszymy się, że dzięki współpracy z KSSK GWARD oddział w Szubinie mogliśmy współtworzyć jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)