Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2023

Erasmus+ "Śladami naszych przodków". Partnerzy gościnnie w Polsce

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 5-9 grudnia w szubińskim liceum gościli uczniowie z Niemiec, Chorwacji, Włoch i Portugalii. Celem wizyty była realizacja projektu# programu Erasmus+ "Śladami naszych przodków - europejskie regiony na przestrzeni czasu”, a konkretnie zapoznanie się z historią regionu i Unii Europejskiej.

Goście zwiedzili Biskupin, Gniezno, Toruń i Bydgoszcz. Brali udział w prelekcji o samorządności w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz warsztatach o wartościach unijnych zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkali się z zasłużonymi mieszkańcami Szubina - Benigną Olszewską i Romanem Danielewskim. Młodzież przeprowadziła z gośćmi wywiady, które zostały uwiecznione w wersji filmowej. Pobyt w Polsce uatrakcyjniły: wizyta w gnieźnieńskiej fabryce bombek „Kadpol”, warsztaty artystyczne z tworzenia witraży, pokaz pieczenia pierników w Muzeum Piernika w grodzie Kopernika oraz…nauka poloneza i lekcja o słynnych Polakach - Escape Room z wykorzystaniem szkolnych iPadów.

Materiał: Magda Piekarska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)