Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

"Edukacja przez szachy". Jakub i Kacper reprezentowali Szachową Dwójkę

fot. powierzone

fot. powierzone

Jakub Makarewicz zwyciężył w turnieju szachowym z udziałem# 250 uczestników. 20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się finał wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu tematycznego "Edukacja przez szachy - preludium talentów" dla uczniów szkół podstawowych.

Laureaci zdobyli punkty w ramach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Patronat honorowy objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Na listach startowych znalazło się 250 graczy reprezentujących szkoły całego województwa kujawsko-pomorskiego. Szachiści rywalizowali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na uczestnika. Jakub Makarewicz z SP w Kcyni wywalczył I miejsce (6 wygranych, 1 remis, 0 przegranych), na II miejscu uplasował się Szymon Mioduszewski z SP w Łochowie, a III lokatę wywalczył Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy. XXIII miejsce zdobył Kacper Kędziorski z SP 2 w Szubinie (5 wygranych, 1 remis, 1 przegrana). Jakub i Kacper trenują w Szubińskim Domu Kultury, a reprezentują barwy UKS Szachowej Dwójki Szubin.

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)