Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

"Edukacja przez szachy". Jakub i Kacper reprezentowali Szachową Dwójkę

fot. powierzone

fot. powierzone

Jakub Makarewicz zwyciężył w turnieju szachowym z udziałem# 250 uczestników. 20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się finał wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu tematycznego "Edukacja przez szachy - preludium talentów" dla uczniów szkół podstawowych.

Laureaci zdobyli punkty w ramach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Patronat honorowy objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Na listach startowych znalazło się 250 graczy reprezentujących szkoły całego województwa kujawsko-pomorskiego. Szachiści rywalizowali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na uczestnika. Jakub Makarewicz z SP w Kcyni wywalczył I miejsce (6 wygranych, 1 remis, 0 przegranych), na II miejscu uplasował się Szymon Mioduszewski z SP w Łochowie, a III lokatę wywalczył Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy. XXIII miejsce zdobył Kacper Kędziorski z SP 2 w Szubinie (5 wygranych, 1 remis, 1 przegrana). Jakub i Kacper trenują w Szubińskim Domu Kultury, a reprezentują barwy UKS Szachowej Dwójki Szubin.

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)