Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

26 czerwca 2021

Dzień pełeń wrażeń. Wycieczka integracyjna obfitowała w atrakcje

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 24 czerwca 2021r. klasa II biologiczno - chemiczna wybrała się # na wycieczkę integracyjną do Bydgoszczy wraz z wychowawcą panią Kamilą Stasiewską oraz z panią Agnieszką Góral.

Podróż odbyła się pociągiem, gdyż stwierdziliśmy, że taki środek transportu dostarczy nam wielu wrażeń. Po przybyciu do naszego miasta wojewódzkiego, wybraliśmy się na spacer ulicami Bydgoszczy. Podziwialiśmy po drodze architekturę budynków oraz liczne modernizacje ulic. Dotarliśmy na Wyspę Młyńską. Wyspa Młyńska to zielone serce Bydgoszczy, enklawa w samym centrum miasta, dająca wytchnienie. Dzięki rewitalizacji miejsce to stało się najchętniej odwiedzanym zakątkiem miasta. Tu znajdziemy nowocześnie wyposażone historyczne budynki muzeum, przystań jachtową, plac zabaw, amfiteatr, wiele ścieżek rowerowych i pieszych. Następnie spacerowaliśmy wzdłuż Brdy  i dotarliśmy na kręgle do Olimpic Bowling Center na ulicy Toruńskiej. Grze towarzyszyła duża rywalizacja, entuzjazm i doping. Gra w kręgle dostarczyła nam rozrywki, podczas  której mieliśmy okazje się zintegrować  i spędzić razem dużo czasu w tym ostatnim dniu nauki tego roku szkolnego.

Mieliśmy okazję zjeść pizzę i pyszne - najlepsze lody w Bydgoszczy w "Przesmyku", czyli Cafe Primo. Po grze wróciliśmy z powrotem na przebudowany i nowoczesny dworzec PKP, skąd powróciliśmy do Nakła.
Wycieczkę zaliczamy do udanych i dzięki niej pozostaną z nami wspomnienia na długie lata. Mamy już pomysł, jak rozpocząć po wakacjach nowy rok szkolny... ale na razie nie zdradzimy szczegółów.

materiał: Zosia Nowak - uczennica klasy II b-ch, Kamila Stasiewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)