Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Dzień pełen emocji. Pokaz muzyki z różnych rejonów świata

fot. pow.

fot. pow.

19 października Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził# Pan Sławomir Głowala. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych rejonów świata, a także prezentacja etnicznych instrumentów, ich nazw, specyfiki oraz sposobów gry.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród szeregu instrumentów, takich jak np. różne rodzaje bębnów (szczelinowy, gadający, gita, ramowy) oraz pozostałych, jak np: dżemba, kongo, kalimba czy berimbao przedszkolaki mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki. Sprawiło to naszym małym milusińskim ogromną radość. Donaldziaki tworzyły wspólne pociągi poruszające się w rytmie muzyki, zagrały także na różnego rodzaju bębnach, a także innych instrumentach w składach orkiestrowych. Indywidualnie doświadczono także grania na bębnie z owocu tykwy.

Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole Donald w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)