Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Dzień Strażaka w Szubinie. Druhowie świętowali

fot. MM

fot. MM

W ostatnią sobotę na terenie szubińskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej miała miejsce #uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Z tej okazji na placu przed remizą zorganizowano apel, w którym udział wzięli zarówno druhowie, jak i zaproszeni goście.

Strażacka uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odegrania hymn Związku OSP RP. Oprócz strażaków, w wydarzeniu uczestniczyli: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, jego zastępczyni Wioletta Borys-Stachowiak, przewodnicząca szubińskiej rady miejskiej Anna Kijowska, zastępca dowódcy JRG w Szubinie asp. sztab. Jerzy Bejmowicz, komendanci w stanie spoczynku – płk Jan Rosikiewicz, nadbryg. Tadeusz Milewski oraz bryg. Franciszek Sobiechowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Szubinie Maciej Balicki, sołtys Pińska Krzysztof Ośka oraz członkowie honorowi jednostki – dh Danuta Pilarska i prezes honorowy dh Stanisław Jackiewicz.

W dalszej kolejności okolicznościowe przemówienie wygłosił wiceprezes naczelnik OSP w Szubinie dh Andrzej Prybiński.

Dzień Strażaka to oczywiście idealna okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie. Uchwałą prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali druhowie Krystian Wojtalewicz oraz Dawid Standzon.

Wyróżniono także strażaków, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz OSP oraz lokalnego społeczeństwa w 2022 roku, a są nimi druhowie: Michał Prybiński, Krystian Wojtalewicz, Katarzyna Zdralek, Mikołaj Karaś, Adam Hodana, Dariusz Zdralek, Paweł Walczak, Michał Tonn, Paweł Brzykcy, Adam Kaszewski i Karol Walkiewicz. Ponadto medal za wysługę lat otrzymał tego dnia Krzysztof Pokorzyński.

Na zakończenie, zaproszeni goście otrzymali szczególne podziękowania za owocną współpracę, wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć podejmowanych przez OSP Szubin oraz okazaną strażakom życzliwość. Ostatnim punktem wydarzenia był poczęstunek, na który zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy sobotniej uroczystości

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)