Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2022

Dzień Pustej Klasy. Przedszkolaki obcowały z przyrodą

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką w piątek, 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji # Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot.                   

Przyroda uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zabrałyśmy dzieci do ogrodu warzywno-  owocowo - kwiatowego na poszukiwanie wody w ekosystemie.       

Każdy przedszkolak bowiem wie, że bez wody nie ma życia, jest potrzebna: ludziom, zwierzętom i roślinom. Dzieci przypomniały również, że należy wodę oszczędzać. Przedszkolakom udało się zaobserwować i odnaleźć różne miejsca z wodą : chmury deszczowe, ogromną kałużę, beczkę z deszczówką, wąż ogrodowy, oczko wodne, basen, krople deszczu na roślinach, kamienny wodospad. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, patrzyły, dotykały, a następnie narysowały gdzie była woda. Na koniec pan Roman – strażak przeprowadził z przedszkolakami rozmowę nt „Bezpieczne wakacyjne zabawy nad wodą”.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)