Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2022

Dzień Pustej Klasy. Przedszkolaki obcowały z przyrodą

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku spotkaliśmy się pod chmurką w piątek, 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji # Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot.                   

Przyroda uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zabrałyśmy dzieci do ogrodu warzywno-  owocowo - kwiatowego na poszukiwanie wody w ekosystemie.       

Każdy przedszkolak bowiem wie, że bez wody nie ma życia, jest potrzebna: ludziom, zwierzętom i roślinom. Dzieci przypomniały również, że należy wodę oszczędzać. Przedszkolakom udało się zaobserwować i odnaleźć różne miejsca z wodą : chmury deszczowe, ogromną kałużę, beczkę z deszczówką, wąż ogrodowy, oczko wodne, basen, krople deszczu na roślinach, kamienny wodospad. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, patrzyły, dotykały, a następnie narysowały gdzie była woda. Na koniec pan Roman – strażak przeprowadził z przedszkolakami rozmowę nt „Bezpieczne wakacyjne zabawy nad wodą”.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)