Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Dzień Postaci z Polskich Bajek. Mini seanse bajkowe dla przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie świętowało "Dzień Postaci z Polskich Bajek". Dzieci #zapoznały się z takimi bohaterami polskich dobranocek, jak: Reksio, Bolek i Lolek, Kot Filemon, Koziołek Matołek, Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir czy Pyza. Mogły podziwiać ich wygląd na przygotowanych ilustracjach, z których później stworzyły grupowy plakat.

Największą radość sprawiła możliwość zapoznania się z bohaterami bajek na "dużym ekranie". Na holu przedszkolnym każda grupa spędziła miłe chwile na "mini seansie" wybranych bajek. Na dzieci czekało również wiele zadań związanych z postaciami z polskich bajek, które samodzielnie wykonywały jak przystało na przedszkole daltońskie. Przedszkolaki chętnie rysowały wybrane postacie, kolorowały Bolka i Lolka, układały misia Uszatka z kół oraz kodowały jego postać na wirtualnej macie do kodowania. Dzieci przebywające na nauczaniu zdalnym, również zaangażowały się w tym dniu w realizację przygotowanych zadań. Przy współpracy i wsparciu rodziców świętowali ten dzień w swoich domach.

Materiał: Olga Nowak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)