Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Dzień Postaci z Polskich Bajek. Mini seanse bajkowe dla przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie świętowało "Dzień Postaci z Polskich Bajek". Dzieci #zapoznały się z takimi bohaterami polskich dobranocek, jak: Reksio, Bolek i Lolek, Kot Filemon, Koziołek Matołek, Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir czy Pyza. Mogły podziwiać ich wygląd na przygotowanych ilustracjach, z których później stworzyły grupowy plakat.

Największą radość sprawiła możliwość zapoznania się z bohaterami bajek na "dużym ekranie". Na holu przedszkolnym każda grupa spędziła miłe chwile na "mini seansie" wybranych bajek. Na dzieci czekało również wiele zadań związanych z postaciami z polskich bajek, które samodzielnie wykonywały jak przystało na przedszkole daltońskie. Przedszkolaki chętnie rysowały wybrane postacie, kolorowały Bolka i Lolka, układały misia Uszatka z kół oraz kodowały jego postać na wirtualnej macie do kodowania. Dzieci przebywające na nauczaniu zdalnym, również zaangażowały się w tym dniu w realizację przygotowanych zadań. Przy współpracy i wsparciu rodziców świętowali ten dzień w swoich domach.

Materiał: Olga Nowak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)