Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Dzień Języków Obcych. Rozstrzygnięto konkurs

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji Dnia Języków Obcych obchodzonego # 26 września nauczyciele języka angielskiego zorganizowali w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu Konkurs Językowy.

Polegał na wyborze cytatu lub powiedzenia w języku angielskim i przedstawieniu go na kartce graficznie lub plastycznie, tak aby rysunek tłumaczył znaczenie słów. Technika wykonania prac była dowolna.

Cele rywalizacji to przede wszystkim: motywowanie młodzieży do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów. Szesnastu wychowanków ZS wzięło udział w zabawie. Dziękujemy za przygotowane prace.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE – Kacper Kołata 2b
II MIEJSCE – Wiktoria Karabasz 2b
III MIEJSCE – Oliwia Błaży 1c

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)