Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej w ZST w Kcyni. To była wyjątkowa uroczystość

fot. ZST Kcynia

fot. ZST Kcynia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni tradycyjnie #przygotowano akademię łączącą święto pracowników oświaty oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.

Ten rok był wyjątkowy z dwóch powodów: w bieżącym roku szkolnym obchodzimy jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta, wyjątkowo również impreza odbyła się w reżimie sanitarnym. W związku z panującą sytuacją w spotkaniu wzięli udział tylko pracownicy szkoły, uczniowie klas pierwszych oraz wybrani przedstawiciele starszych roczników. Prowadzącymi akademię byli uczniowie klasy II TEI g Oliwia Matuszak i Maciej Wojtych.

Głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska, która oprócz życzeń własnych, odczytała te nadesłane przez Przewodniczącą Rady Rodziców panią Magdalenę Robaszkiewicz. Ważnym punktem wystąpienia było nawiązanie do wyjątkowego jubileuszu kcyńskiego liceum. Z okazji urodzin szkoły uczniowie otrzymali od pani Dyrektor tort. Historię 'Libelciaka' przybliżyły uczennice klasy II LO Ania Mantych i Amelia Panasik. Dodatkowo od kilku dni w szkole można podziwiać przygotowaną przez pana Tomasza Sutego 'oś czasu', która prezentuje 75 wybranych wydarzeń z historii szkoły.

Istotnym punktem był moment ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie powitani w gronie uczniów ZST Kcynia. Na zakończenie na ręce pani Dyrektor przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZST Maciej Wojtych złożył życzenia od społeczności uczniowskiej, przekazał nauczycielom kosz jabłek oraz małą słodką niespodziankę.

materiał: Barbara Krzyżanowska ZST Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)