Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2022

Dzieci zwiedziły nakielską komendę. Największą atrakcją był radiowóz

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze” odwiedziły nakielskich# policjantów, zwiedzały jednostkę i przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze”, które działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle. Pracę policjantów przybliżyła im mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii KPP w Nakle.
Goście zwiedzili stanowisko kierowania jednostki, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca oficera dyżurnego. Zza krat zobaczyli także, jak wygląda policyjny areszt, a policjantka będąca ich przewodnikiem opowiedziała kto i za co może trafić do cel aresztu.

Niewątpliwą atrakcją był policyjny radiowóz, za którego kierownicę każde chętne dziecko mogło wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Najwięcej radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołało spotkanie z asp. Rafałem Stasiakiem, przewodnikiem policyjnego psa. Funkcjonariusz opowiadał, jak wygląda praca przewodnika. Zaprezentował też krótki pokaz umiejętności czworonoga. Przy tej okazji dzieci mogły poćwiczyć bezpieczną postawę, którą należy przybrać podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Zwiedzanie komendy dzieci zakończyły w świetlicy jednostki, gdzie mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomniała najważniejsze przepisy i informowała, jak powinien zachowywać się pieszy, aby być bezpiecznym podczas poruszania się po drogach. Zwróciła też uwagę, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z odblasków.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)