Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2022

Dzieci wprowadzono w świat technologii cyfrowej. Spotkanie przyniosło wiele radości

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 27.05.2022r. odbył się Dzień Technologii, którego# celem było wprowadzenie dzieci w świat technologii cyfrowej, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpiecznego i higienicznego użytkowania sprzętu komputerowego.

Tego dnia odwiedził przedszkolaki pan Robert Hejnicki właściciel firmy Edukacja Cyfrow@ Robert Hejnicki. 

Przeprowadził warsztaty dla nauczycieli i dzieci w zakresie kodowania i programowania z wykorzystaniem programowalnych robotów edukacyjnych GeniBot i OzoBot oraz innych pomocy dydaktycznych oferowanych przez EduSense S.A. Wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, że Genibot to mały, inteligentny robot edukacyjny pozwalający w ciekawy sposób wprowadzić ich w świat nauki. Robot po wydaniu przez dzieci odpowiednich poleceń wydawał zabawne dźwięki, dodawał i odejmował, rysował figury geometryczne oraz poruszał się po przygotowanych przez pana Robertach planszach. Dzięki nowinkom technologicznym dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcia z wirtualnymi, dzikimi zwierzętami. Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości.

Na zakończenie wizyty nasz Gość rozdał nagrody z okazji rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Lubię technologię". Szczerze gratulujemy laureatom.

Materiał: Sylwia Szweda

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)