Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Dzieci przyglądały się pracy policjantów. Wysłuchały też pogadanki

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Dzieci z Przedszkola w Białośliwiu odwiedziły# nakielskich policjantów. Maluchy przyglądały się pracy mundurowych, dowiedziały się wiele na temat ich pracy i zwiedzały jednostkę. Wysłuchały także pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z nakielskiej komendy, prowadząc działalność profilaktyczną, odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu. Zdarza się również, że z wizytą do funkcjonariuszy przybywają dzieci. Tak też było wczoraj (09.05.22), kiedy mundurowych odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu. Ich przewodnikami były policjantki: mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk.

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania popularnie zwane „dyżurką”, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego i dowiedziały się jak prowadzona jest korespondencja radiowa z patrolami pełniącymi służbę w terenie. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.

Przedszkolaki obejrzały też policyjne radiowozy i motocykle, chętnie siadając „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się również tzw.: „Niebieski Pokój”, wykorzystywany podczas czynności z udziałem małoletnich.
Największą atrakcją dla maluchów było spotkanie z policyjnymi czworonogami i ich przewodnikami, którzy opowiedzieli o swojej służbie, prezentowali umiejętności psów i pokaz ich tresury.

Na zakończenie wizyty policjantki przekazały dzieciom odblaski i przeprowadziły lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer Prasowy KPP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)