Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Działania „NURD” na drogach powiatowych. Ujawniono wykroczenia

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili# wczoraj działania pn.: „NURD”, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (21.10.21) na drogach powiatu policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz sprawdzano przestrzeganie przepisów przez pieszych.

Pod szczególnym nadzorem były miejsca, które w ocenie mundurowych bywają niebezpieczne dla pieszych, w tym rejony głównych skrzyżowań. Mając na względzie fakt, że przestrzeganie przepisów przez pieszych, jest tak samo ważne, jak stosowanie się do nich przez kierowców, sprawdzano również zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 34 wykroczenia, z czego 24 popełnili kierowcy, a 10 piesi. Dwóch kierowców dopuściło się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 10 mandatów, 23 osoby pouczono, a jedną sprawę rozstrzygnie sąd.
Można uznać, że na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i na żadnej z dróg nie doszło do zdarzenia z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Santa Claus, w dniu 22-10-2021 21:51:27 napisał:

  Łupać rowerzystów co jada jezdnia a mają obok drogę rowerową !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  diabełek, w dniu 23-10-2021 11:36:08 napisał:

  Proponuję takich rowerzystów, którzy mimo ścieżki rowerowej jeżdżą ulicą spychać samochodem do krawężnika i kod koła!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)