Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Działalność JS 2073 uhonorowana przez marszałka. Odbyła się uroczysta gala

fot. Związek Strzelecki

fot. Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego Nakło JS 2073

2 października 2021 roku Marszałek województwa# kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wręczył okolicznościowy medal Jednostce Strzeleckiej 2073 z Nakła nad Notecią, doceniając m.in. prace społeczne i wolontariat, który wykonywali członkowie JS 2073 w trakcie prac poszukiwawczych IPN. Nie bez znaczenia były również akcje zapalania zniczy na grobach poległych żołnierzy, które cyklicznie organizują członkowie JS 2073.

Nagrodę w imieniu jednostki odebrał dowódca JS 2073 chor. ZS Sławomir Polaków.

Uroczystość odbyła się w Centrum Jordanki w Toruniu. Oprawą uroczystej gali był koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Pawła Kapuły. Zabrzmiały "Lacrimosa" Krzysztofa Pendereckiego i najsłynniejsze kompozycje filmowe Wojciecha Kilara.

Uroczysta gala zakończyła obchody 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski oraz uroczystości upamiętniające tzw. "Zbrodnię Pomorską" dokonaną na Polakach po wkroczeniu Niemiec do Polski w 1939 roku.

Otrzymany medal jest jednym z 200-tu kompletów, które zostały wykonane z okazji rocznicy 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski.

Materiał: st.sierż. ZS Tomasz Malinowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)