Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2022

Dwa przetargi i nic. Co dalej ze sprzedażą równiarki?

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Sadki nadal nie może sprzedać równiarki drogowej. Ogłoszone dwa przetargi nie przyniosły # rezultatu.

Gmina Sadki w 2018 roku kupiła równiarkę drogową. Sprzęt ten miał służyć gminie do równania terenu na nieutwardzonych drogach, zniszczonych zwłaszcza po sezonach zimowych. Niestety, już na początku okazało się, że nie był to trafiony zakup. Równiarka kosztowała 344 tys. 252 zł. Był to sprzęt używany z 2004 roku, z krótką tylko 3-miesięczną gwarancją. Równiarka zepsuła się i stoi nieużywana. Wójt podjął decyzję, że gmina nie będzie inwestować we własny sprzęt, ale będzie zlecała jednak usługi równania dróg firmom zewnętrznym. W związku z tym, równiarka została wystawiona na sprzedaż w ogłoszonym przetargu.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwszy przetarg został ogłoszony na początku maja. Została wystawiona za 170 tys. zł Na tyle wartość sprzętu wycenił powołany rzeczoznawca. W ofercie napisano, że równiarka jest niesprawna po awarii silnika, nie można uruchomić silnika, ani sprawdzić czy spełnia ona swoje funkcje jako równiarka. Nie znalazł się niestety żaden chętny, który kupiłby ten sprzęt za połowę jego wartości. Przetarg został unieważniony. Na początku czerwca przetarg został ogłoszony po raz drugi. Tym razem gmina zaproponowała niższą o 10 tys. zł cenę - 160 tys. zł. I tym razem nie wpłynęła żadna oferta.

Drugi przetarg unieważniono. Nie wszystkim podoba się taka polityka. Część radnych rady gminy w Sadkach informowała, że ich zdaniem sprzedaż nie jest dobrym pomysłem, bo wiele sołectw potrzebuje równania w nich dróg dwa razy do roku. Na razie gmina pozostaje nadal z niesprawnym sprzętem, którego wartość spada.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    w. wszysto sprzedam , w dniu 05-07-2022 18:47:44 napisał:

    Przekazać za darmo do Kowalefka

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)