Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Dwa dachy zamiast trzech. Z jednego zadania zrezygnowano

fot. MM

fot. MM

Mienie komunalne, którym zarządza gmina Kcynia wymaga nakładów. Na ten rok zaplanowano kilka #remontów i prac. W planach są na przykład remonty dachów na kilku budynkach.

W swoim zasobie gmina Kcynia posiada wiele budynków, które służą jako mieszkania komunalne dla mieszkańców. Ich stan jest różny, wiele z nich wymaga pilnych remontów. Na ten rok, zaplanowano na przykład wymianę dachów na budynkach mieszkalnych przy ul. Klasztornej i Wyrzyskiej w Kcyni oraz w budynku wielorodzinnym w Dobieszewie. W lutym gmina ogłosiła przetarg na wymianę dachów na tych trzech budynkach, a na to zadanie przeznaczono niespełna 330 tys. zł. Na dachach budynków w Kcyni ma zostać położona nowa papa, a dach w Dobieszewie ma zostać przełożony. Prace mają objąć również remonty kominów czy rynien. Po otwarciu ofert od pięciu wykonawców okazało się, że nie wystarczy pieniędzy na remont trzech dachów. Zostaną wyremontowane oba dachy na budynkach w Kcyni. Budynkiem przy ul. Klasztornej zajmie się firma Usługi Dekarskie Tomasz Janeczko z Potulic, która zaoferowała wykonanie prac za 82 tys. zł, chociaż gmina planowała wydać ponad 116 tys. zł. Z kolei prace na budynku przy ul. Wyrzyskiej wykona firma Femina Agnieszka Nowak z Nowej Wsi Wielkiej za niecałe 61 tys. zł, taniej o ponad 26 tys. zł od tego co zaplanowano wydać. Jeżeli chodzi o dach na budynku w Dobieszewie, gmina planowała przeznaczyć na jego remont ponad 126 tys. zł, ale najtańsze oferty o kilkadziesiąt tysięcy złotych przekraczały tę kwotę, dlatego z tego zadania na razie zrezygnowano. Prace na budynkach w Kcyni mają potrwać do końca czerwca.

Źródło:  

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Hendrixa, w dniu 18-03-2023 17:37:22 napisał:

  A dachy prywatne kiedy gmina przygotuje program wymiany dachówki? Gminy ościenne już dawno korzystają z takich programów

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Xyz, w dniu 18-03-2023 17:40:19 napisał:

  Śmiech na sali :D na nowy dach na budynku JEDNORODZINNYM wyłożyłem ponad 100 000 zł a Pan ekonomista Burmistrz na 3 WIELORODZINNE CHCIAL WYDAC 300 000 ZL no ludzie zmieńcie w końcu tego Pana bo już dość zniszczył te gminę...

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Hendrixa , w dniu 18-03-2023 20:45:02 napisał:

  Marka nie pozwolę zmienic xyz nie masz pojecia o czym piszesz marek to matematyk bardzo dobry takze wie ile potrzeba pieniedzy. Za jego kadencji zadluzenie gminy spadlo o ponad 10% to ile zrobil to zaden burmistrz nie dokonał

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)