Dziś mamy 6 grudnia 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Dwa dachy zamiast trzech. Z jednego zadania zrezygnowano

fot. MM

fot. MM

Mienie komunalne, którym zarządza gmina Kcynia wymaga nakładów. Na ten rok zaplanowano kilka #remontów i prac. W planach są na przykład remonty dachów na kilku budynkach.

W swoim zasobie gmina Kcynia posiada wiele budynków, które służą jako mieszkania komunalne dla mieszkańców. Ich stan jest różny, wiele z nich wymaga pilnych remontów. Na ten rok, zaplanowano na przykład wymianę dachów na budynkach mieszkalnych przy ul. Klasztornej i Wyrzyskiej w Kcyni oraz w budynku wielorodzinnym w Dobieszewie. W lutym gmina ogłosiła przetarg na wymianę dachów na tych trzech budynkach, a na to zadanie przeznaczono niespełna 330 tys. zł. Na dachach budynków w Kcyni ma zostać położona nowa papa, a dach w Dobieszewie ma zostać przełożony. Prace mają objąć również remonty kominów czy rynien. Po otwarciu ofert od pięciu wykonawców okazało się, że nie wystarczy pieniędzy na remont trzech dachów. Zostaną wyremontowane oba dachy na budynkach w Kcyni. Budynkiem przy ul. Klasztornej zajmie się firma Usługi Dekarskie Tomasz Janeczko z Potulic, która zaoferowała wykonanie prac za 82 tys. zł, chociaż gmina planowała wydać ponad 116 tys. zł. Z kolei prace na budynku przy ul. Wyrzyskiej wykona firma Femina Agnieszka Nowak z Nowej Wsi Wielkiej za niecałe 61 tys. zł, taniej o ponad 26 tys. zł od tego co zaplanowano wydać. Jeżeli chodzi o dach na budynku w Dobieszewie, gmina planowała przeznaczyć na jego remont ponad 126 tys. zł, ale najtańsze oferty o kilkadziesiąt tysięcy złotych przekraczały tę kwotę, dlatego z tego zadania na razie zrezygnowano. Prace na budynkach w Kcyni mają potrwać do końca czerwca.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Hendrixa, w dniu 18-03-2023 17:37:22 napisał:

  A dachy prywatne kiedy gmina przygotuje program wymiany dachówki? Gminy ościenne już dawno korzystają z takich programów

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Xyz, w dniu 18-03-2023 17:40:19 napisał:

  Śmiech na sali :D na nowy dach na budynku JEDNORODZINNYM wyłożyłem ponad 100 000 zł a Pan ekonomista Burmistrz na 3 WIELORODZINNE CHCIAL WYDAC 300 000 ZL no ludzie zmieńcie w końcu tego Pana bo już dość zniszczył te gminę...

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Hendrixa , w dniu 18-03-2023 20:45:02 napisał:

  Marka nie pozwolę zmienic xyz nie masz pojecia o czym piszesz marek to matematyk bardzo dobry takze wie ile potrzeba pieniedzy. Za jego kadencji zadluzenie gminy spadlo o ponad 10% to ile zrobil to zaden burmistrz nie dokonał

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)