Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Drożej za podróż pociągiem. Ceny biletów w górę

fot. archiwum

fot. archiwum

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, to organizatorzy transportu kolejowego w # poszczególnych województwach, czyli Urzędy Marszałkowskie, ustalają wysokość opłat za przewóz pociągami regionalnymi. Modyfikacja cen biletów od 1 sierpnia br. została wprowadzona właśnie w związku z decyzją organizatorów przewozów, czyli Urzędów Marszałkowskich w ogólnopolskiej taryfie POLREGIO oraz u kilku innych kolejowych przewoźników samorządowych.

Od 1 sierpnia ceny biletów zmienią się średnio o 15%, co oznacza, że najtańszy normalny bilet w taryfie ogólnopolskiej  w strefie do 5 km zamiast 4,90 zł będzie kosztować 5,60 zł.

W POLREGIO, równolegle do taryfy ogólnopolskiej, obowiązują także taryfy wojewódzkie. W przypadku niektórych z nich również, w związku z decyzją organizatorów przewozów wprowadzone już zostały wcześniej lub wprowadzone będą od 1 sierpnia modyfikacje cen biletów.

Należy zaznaczyć, że cena biletów kupowanych w kanałach elektronicznych, czyli aplikacjach mobilnych i poprzez platformy internetowe  w taryfie pomorskiej oraz kujawsko-pomorskiej nie zmieni się o 15%, a zaledwie o 7,5%. Obecnie już prawie 1/3 pasażerów POLREGIO kupuje bilety przez Internet.  

Warto również podkreślić, że POLREGIO ma w swojej ofercie wiele promocji i biletów specjalnych, które pozwalają naszym klientom skorzystać z połączeń w korzystnych cenach.

 
materiał: POLREGIO S.A. Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Wiejski łzaęga, w dniu 04-08-2022 14:42:51 napisał:

  To już drugi skok kosztów przejazdów w nieco ponad pół roku. Odrabiają straty w pandemii.Wykorzystują okres wakacji.Oficjalnie oczywiście ofiarą drenażu naszych kieszeni jest "inflacja" Nią teraz wszyscy wycierają sobie gęby.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Lucha, w dniu 04-08-2022 15:25:57 napisał:

  I tak dużo taniej niż PKS

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ja, w dniu 04-08-2022 15:45:14 napisał:

  Dalsze gnębienie Polaków .Brawo

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Alfons, w dniu 04-08-2022 16:40:09 napisał:

  To, o wiele lepiej niż PRL PKS. Jechać 407 to luksus i kierowcy kulturalni,nie to co stare z pozamykanymi oknami autobusy ,szok w ten upał,

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Turystyka , w dniu 04-08-2022 16:53:49 napisał:

  Złodzieje zarabiają kuźwa ja Polakach

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Pkp, w dniu 04-08-2022 17:43:56 napisał:

  Marszałek z PO zarządził podwyżkę

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Dymitr, w dniu 04-08-2022 17:49:17 napisał:

  Wozili Ukraińców za darmo to Polaczki niech płacą

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)