Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Drogi, projekty, remonty. Mieszkańcy podzielili fundusz

fot. MB

fot. MB

W minionym tygodniu, mieszkańcy Ślesina zebrali się w miejscowym# Wiejskim Domu Kultury, by zdecydować o przeznaczeniu funduszu sołeckiego na przyszły rok. Zanim jednak do tego doszło, przyjęli zmiany w budżecie sołeckim jeszcze na ten rok. Plany dotyczące funduszu przedstawiła zebranym sołtys Bernadeta Nowaczyk.

W tegorocznym funduszu sołeckim pozostała do wykorzystania kwota 7 tys. 835 zł. Z tych pieniędzy mieszkańcy zdecydowali się 5 tys. zł przeznaczyć na drogi, 1 tys. 835 zł – na pielęgnację terenów zielonych i 1 tys. zł – na zakup materiałów do pielęgnacji terenów zielonych. Mieszkańcy przyjęli te zmiany przy jednym głosie wstrzymującym się.

W przyszłorocznym budżecie sołeckim Ślesin ma do rozdysponowania 49 tys. 324 zł. I tak pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na dokumentację ul. Topolowej (18 tys. zł), klimatyzację we WDK (13 tys. zł), progi zwalniające przy ul. Sportowej (6 tys. zł), pielęgnację terenów zielonych (6 tys. zł), zakup niezbędnych materiałów do pielęgnacji zieleni (2 324 zł), zakup biletów wstępu dla mieszkańców sołectwa (2,5 tys. zł). Ten podział mieszkańcy przyjęli jednogłośnie.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  nn, w dniu 21-09-2021 17:58:46 napisał:

  Dla kogo te bilety? dla śmietanki slesinskiej?progi zwalniające na sportowej?a gdzie odpowiedź dotyczącą progów na osiedlu?syf brud zielsko raz skoszone w tym roku !!! popatrzmy na inną wioski !po co park koło kościoła jak i tak nie ma na czym usiąść!!!!praktycznie nic się nie dzieje w slesinie!gdzie jest pani sołtys i rada solecka

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obserwator, w dniu 21-09-2021 18:59:33 napisał:

  Ślesin i Gorzen mają tej samej firmy kosiarki. Pala tyle co małe auto. A najlepsze jest to że ich nie widać przez cały rok a z roku na rok coraz większe sumy na zieleń. Auta sołtysów na wodę nie jezdza:)

  odpowiedz

  • -2 (2)

  miesz., w dniu 21-09-2021 19:04:28 napisał:

  Przykro patrzeć jak mała frekwencja na tak można powiedziec ważnym zebraniu ,ale cóż Wieś umarła kazdy wie że bez pracy nie ma kołaczy więc po co zajmowac stanowisko na które nie ma sie czasu ani ochoty na myśli mam Panią sołtys i reszte towarzystwa rady sołeckiej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Mieszk , w dniu 21-09-2021 19:32:26 napisał:

  Gdzie była informacja o zabraniu? Nie ma sołtys internetu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Mieszkanka, w dniu 21-09-2021 20:44:56 napisał:

  A co z dokonczeniem drogi kazin ślesin kazin swój odcinek drogi zrobił a reszta nalezy do ślesina.Droga kazińska nalezy do ślesina gdzie jezdza wszyscy na stacje do przedszkola.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  gd, w dniu 22-09-2021 08:54:49 napisał:

  Mała frekwencja jak o tym że jest zebranie dowiedziałem się przypadkiem dzień po!!!!!o pobycie na wyjeździe z dziećmi to wieści były!!a to co było ważniejsze to cisza

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Schab bez kości
11,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)