Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Droga oficjalnie oddana do użytku. Uroczyste przecięcie wstęgi

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

14 stycznia uroczyście oddano do użytku zadanie inwestycyjne polegające na budowie drogi w Kazimierzewie. #W ramach prac powstało ok. 1,7 km nowej nawierzchni, a także utwardzone zostały pobocza, wykonane rowy przydrożne, przepusty i zjazdy. Inwestycję Gminy Kcynia realizowała firma REDON z Nakła.

Wartość zadania 1.873.512,14 zł, w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu wyniosło 95%. Wniosek przygotował Tomasz Hałas.

W uroczystości przygotowanej przez sołtys p. Beatę Buchholz wraz z Radą Sołecką wziął udział m. in. Proboszcz ks.kan. Michał Kostecki, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Skarbnik Gminy Edyta Szczurek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant. Przybyli również mieszkańcy.

Pani sołtys podziękowała za wykonaną inwestycję wyrażając nadzieję, że będzie długo służyła.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 26

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)