Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2021

Dotacje na zabytki w regionie. Wnioski można składać do 15 grudnia

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Prace konserwatorskie, restauratorskie i# roboty budowlane – trwa nabór wniosków o dotacje na renowację zabytków w Kujawsko-Pomorskiem. Dokumenty można składać do 15 grudnia. Zwracamy uwagę na zmieniony formularz wniosku. Więcej informacji w zakładce Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu.

- Efekty naszego wieloletniego unikalnego w skali kraju programu ochrony zabytków widać w całym regionie. Należy podkreślić zaangażowanie właścicieli i zarządców zabytkowych obiektów, którzy na co dzień troszczą się o nie, chronią przed zniszczeniem, zabiegają o dotacje. Odrestaurowane zabytki to nasz wspólny sukces. Zachęcam do składania kolejnych wniosków! - zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa realizuje program ochrony zabytków od trzynastu lat. W tym czasie na zadania związane z restauracją i remontami konserwatorskimi w zabytkowych obiektach przekazał blisko 123 mln zł. Wsparcie pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu województwa. Naszą aktywność w dziedzinie ochrony zabytków zauważyła Unia Europejska, która przyznała Kujawsko-Pomorskiemu prestiżowe wyróżnienie Europa Nostra. 

Wniosek wraz z podpisanymi załącznikami należy:

- złożyć w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do urzędu) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

- przesyłać na adres mailowy kn.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

Wnioski i załączniki muszą być podpisane kwalifikowanym elektronicznym podpisem wnioskodawcy.

Załączniki do pobrania poniżej. 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biura Dziedzictwa Narodowego Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego:

Katarzyna Sulińska tel. 883 353 675; e-mail: k.sulinska@kujawsko-pomorskie.pl
Marzenna Kończak tel. 56 62 15 826; e-mail: m.konczak@kujawsko-pomorskie.pl
Krzysztof Jeliński tel. 883 326 607; e-mail: k.jelinski@kujawsko-pomorskie.pl
Marta Zielińska tel. 573 237 695 e-mail: marta.zielinska@kujawsko-pomorskie.pl
Angelina Grzywińska tel. 56 62 18 755; e-mail: a.grzywinska@kujawsko- pomorskie.pl.

Na rzecz naszego dziedzictwa

W tym roku na renowację zabytkowych obiektów Kujaw i Pomorza trafiło rekordowe 10,4 mln złotych. Najwyższe przekazane wsparcie wyniosło blisko 400 tysięcy złotych. Wśród wybranych do dofinansowania zadań są prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach, w tym w świątyniach w niewielkich miejscowościach, kompleksach pałacowo-dworskich, kamienicach i budynkach oraz zabytkowych gmachach instytucji wpisanych do rejestru zabytków.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 1
Pliki do pobrania
RODO-informacja.pdf
regulamin.pdf
RODO-zgoda.pdf
zasady.pdf
wniosek.doc
wytyczne.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (13)

  dd, w dniu 24-11-2021 09:52:46 napisał:

  czyli hajs znów popłynie do czarnej mafii

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Jupik, w dniu 24-11-2021 18:41:50 napisał:

  Dlaczego pieniądze płyną do czarnych/z charakteru też,nie tylko z ubrania/.W Fordonie niedawno ktoś podpalił,prawdopodobnie deweloper,zabytkowy budynek,to na jego odbudowę powinna pójść kasa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)