Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Dominika Pochowska wygrała wszystkie walki. I Puchar Polski Kadetek do lat 17

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie 02-03.03.2023 roku w Karlinie (zachodniopomorskie) miały miejsce zmagania #zapaśnicze I Pucharu Polski Kadetek do lat 17. Była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej.

Równocześnie toczono rywalizację w ramach Pucharu Polski Juniorek do lat 20 - Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w międzynarodowej obsadzie (Dania , Francja, Słowacja i Ukraina).

Znakomicie zaprezentowała się Dominika Pochowska. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy Młodziczek (Sofia-2021), reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Kadetek (Rzym-2022), wielokrotna medalistka turniejów zagranicznych i Mistrzostw Polski zdecydowanie zwyciężyła kategorię wagową do 69 kilogramów.

Dominika wygrywałała wszystkie walki (4) przed upływem regulaminowego czasu nie tracąc punktu technicznego.

Tym znakomitym startem czołowa zapaśniczka GLUKS Invictus Sicienko uzyskała kwalifikacje i awansowała do finałów Mistrzostw Polski Kadetek które odbędą się w dniach 28-30.04.2023 roku w Stargardzie.

Kolejny medal (brąz) dołożyła do swojej kolekcji Zuzanna Draus. Brązowa medaliska Mistrzostw Polski ( Suwałki -2022) rywalizowała w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Dla Zuzi jest to pierwszy debiutancki medal zdobyty w grupie juniorek.

Po turnieju Dominika wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim zostali w Karlinie na tygodniowym międzynarodowym obozie Kadry Narodowej juniorek i kadetek. Głównym celem zgrupowania z udziałem zawodniczek ze Słowacji Ukrainy i Czech było przygotowanie zawodniczek do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Budowa magazynów
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)