Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Dominika Pochowska wygrała wszystkie walki. I Puchar Polski Kadetek do lat 17

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie 02-03.03.2023 roku w Karlinie (zachodniopomorskie) miały miejsce zmagania #zapaśnicze I Pucharu Polski Kadetek do lat 17. Była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej.

Równocześnie toczono rywalizację w ramach Pucharu Polski Juniorek do lat 20 - Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w międzynarodowej obsadzie (Dania , Francja, Słowacja i Ukraina).

Znakomicie zaprezentowała się Dominika Pochowska. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy Młodziczek (Sofia-2021), reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Kadetek (Rzym-2022), wielokrotna medalistka turniejów zagranicznych i Mistrzostw Polski zdecydowanie zwyciężyła kategorię wagową do 69 kilogramów.

Dominika wygrywałała wszystkie walki (4) przed upływem regulaminowego czasu nie tracąc punktu technicznego.

Tym znakomitym startem czołowa zapaśniczka GLUKS Invictus Sicienko uzyskała kwalifikacje i awansowała do finałów Mistrzostw Polski Kadetek które odbędą się w dniach 28-30.04.2023 roku w Stargardzie.

Kolejny medal (brąz) dołożyła do swojej kolekcji Zuzanna Draus. Brązowa medaliska Mistrzostw Polski ( Suwałki -2022) rywalizowała w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Dla Zuzi jest to pierwszy debiutancki medal zdobyty w grupie juniorek.

Po turnieju Dominika wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim zostali w Karlinie na tygodniowym międzynarodowym obozie Kadry Narodowej juniorek i kadetek. Głównym celem zgrupowania z udziałem zawodniczek ze Słowacji Ukrainy i Czech było przygotowanie zawodniczek do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)